Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Şehrin Aynaları Kitap Açıklaması

 

Elif Şafak’ın 2009 yılında yayımlamış olduğu eseridir. Kitabın kapak tasarımı Uğurcan Ataoğlu’na aittir.


Elif Şafak, 17. yüzyılda İspanyol Engizisyonu’ndan kaçıp Aynalar Şehri İstanbul’a gelen Sefaradların büyülü gerçeklikle harmanlanmış öyküsünü sunuyor okuyucuya.


“Acının ve kederin hayatlara girdiği yer şehrin aynaları olmuştur.” Yazar, farklı tarzda öyküleri ile okuyucularına her sayfada bir solukta okuyacağı kitap sunmuştur. Elif Şafak bu kitabında okuyucuları ülke ülke, şehir şehir, cadde cadde gezdirerek sıradışı bir yolculuğa çıkarmıştır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 300

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 331

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Elif Şafak'la Sözünü Sakınmadan (Video)

Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen Sözünü Sakınmadan etkinliğinin 18 Ağustos 2011 tarihli üçüncü buluşmasında, usta eleştirmenler Ömer Türkeş ve Semih Gümüş, İstanbul Modern’in bahçesinde Elif Şafak’ı konuk ettiler. İntihal tartışması, İngilizce yazmak gibi çok tartışılan konuların da konuşulduğu ve yaklaşık 750 kişinin katıldığı etkinliğin tamamını buradan izleyebilirsiniz...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.12.2019

Şehrin aynaları

Kitabı bir çırpıda okudunuz okudunuz yoksa, 3-5 güne yayılmış halde okumaya kalkarsanız ,isimler birbirine karışıp durur .. Elif Şafak ın aşk kitabını çok beğenmiştim , ayni umutla bu kitaba başladım ama hiç umduğumu bulamadım..

08.04.2013

okunmuyor

Elif Şafak iyi niyetle yazmış bundan bir şüphem yok ancak bu kitabı kolayca okunur kılacak hiç bir ipucu bırakmamış bizlere. Şehrin Aynaları´nı bunalımlı bir dönemde yazdığını okumuştum bir dergide. Kitabın sonuna kadar yazarın yaşadığı bunalım sizi bırakmıyor ve romanın içine girmenize engel oluyor. Medeniyetler arası benzerlik vurgusu sezdim ancak bu da çok yetersiz ve konudan kopuk yapılmıştı. İşin kısası zor bir kitap. Okumak isteyene sabır diliyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.