Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Satranç

Satranç

Satranç

9/10 - 327 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Ayça Sabuncuoğlu
Yayınevi :

Can Yayınları , Dünya Klasikleri Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Rastlantı sonucu eline geçidiği bir kitapla satrancın inceliklerini öğrenerek bu oyunu bir tutkuya dönüştüren ve giderek bu tutkusu yüzünden beyin hummasına yakalanan Dr. B.'nin öyküsüdür görünüşte Satranç. Ama derinlerde bir veda mektubudur aslında.
Stefan Zweig'ın Brezilya'da sürgündeyken yazdığı ve Şubat 1942'deki intiharından birkaç ay önce tamamladığı Satranç, Avrupa kültürünün nasyonal sosyalist tehlike altında yok oluşuna işaret eder.
Avrupa kültürüne elveda derken yaşama da veda etmeyi seçen Zweig'ın son yapıtı Satranç, gerilimli kurgusu ve kahramanın ruhsal gelgitlerinin işlendiği dokusuyla, kısa ama her bakımdan etkileyici olağanüstü bir uzun öyküdür.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 71

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 53

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 71

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750725708

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Satranç, genç ve cahil, ama şaşırtıcı derecede yetenekli bir satranç dünya şampiyonunun para için hiç tanımadığı biriyle satranç oynadığı bir yolcu gemisinde geçer. Yabancının satranç bilgisi geniştir ama pratik yeteneği satranç tahtasında neredeyse hiç denenmemiştir. Bu dengesizliğin altında yatan neden hikayenin gözler önüne serilmesini sağlar, gergin ve şaşırtıcı bir turnuvanın zeminini hazırlar. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (60)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Mükemmel

Konusuyla, anlatımıyla, simgesel karakterleriyle, bir nefeste kendisini okutan nefis bir hikaye.

Tek kelimeyle ÿ"Muazzamÿ"

Kitabı aldım ve yarım saat içinde de bitirdim.Kitabı elimden bırakamadım. Yazar çok başarılı bir yapıt ortaya koymuş, okumanızı şiddetle öneriyorum,asla pişman olmayacaksınız.

müthiş sürükleyici

Okurken tenis maçı izler gibiydim, bir nefeste bitti, müthiş... Diğer öykülerini de tavsiye ederim zira Zweig muhteşem bi yazar...