Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sana Gül Bahçesi Vadetmedim

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim

9/10 - 51 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Nesrin Kasap
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

'Sana Gül Bahçesi Vadetmedim', deliliğin, resmi tanımıyla akıl hastalığının öyküsü: Deborah kimlik kavramını yitirip içine kapanmış, zengin düşlemi ve mizah duygusuyla yarattığı kendi düşsel dünyasına sağımıştır. İki dünyanın çatışmaya başlaması, Deborah'ın akıl hastanesine 'düşme'sine neden olur. Bundan sonra hastaneleri, doktorları vb. kurumlarıyla toplumun 'kurtarma operasyonu' başlar. Greenberg'in kendi yaşamından yola çıkarak yazdığı bu kitap, 'akıl hastalarının gizleri' üzerine pek çok ipucu taşırken, toplumun yerleşik değer yargılarına çarpıcı bir eleştiri de getiriyor, böylece normal kavramını sorgulamaya götürüyor bizi.Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2000

Ebat : 14x21

Baskı Sayısı : 22. Basım

Sayfa Sayısı : 288

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9789753424080


Yorumlar (14)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
mis kitap

edebi çevrelerce zamanında kurgusu zayıf bulunmuş kitabın. buna bir nebze hak veriyorum. bir yaşam öyküsü, anı gibi değerlendiriyormuş eleştirmenler, öyle bakınca daha başarılı sanki gerçekten.

gerçekliğin sarsılışı ve yeniden kuruluşu ve bu süreçte çekilen sancılar, karın ağrıları ilk ağızdan çok güzel anlatılmış. benim soluksuz okuduğum bir çırpıda bitirdiğim kitaplardan biri oldu.

Çok başarılı

Bir sosyal hizmet öğrencisi olarak okudum bu kitabı. Ve Kitap başlı başına bir başarı öyküsü. Kesinlikle Harika diyebilirim.
Ve özellikle şunu belirtmek istiyorum. Kitabı okumadan önce burdan bazı yorumları okumuştum ve herkes sonunu beğenmemişti. Bende bu ön yargıyla başladım ama bitirdikten sonra diyorum ki keşke hiç ön yargılı yaklaşmasaymışım. Çünkü sonu da başı da gayet başarılı. Bu yorumumla herkesin bu kitap hakkındaki ön yargılarını yıkmasını istiyorum.  Sadece kitap genel anlamda sürükleyici değil. Ama sizi okumaya da itmiyorda değil. Benim gibi sosyal hizmet, psikoloji öğrencisi olan ya da şizofreni hakkında bilgi edinmek isteyen herkes okumalı.

Fena değil

Annemin bir arkadaşının tavsiyesi üzerine okuduğum bir kitaptı çok farklı bir konusu var ve depresyona sebep oluyor iyiler ve kötüler birbirini nötrlüyor