Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sağırlar

Sağırlar

Sağırlar

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Seda Ersavcı
Yayınevi :

Sel Yayıncılık , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Sağır bir köylü çocuğun ortadan kayboluşuyla zengin bir bankerin kızının kaçırılması arasında nasıl bir bağlantı olabilir? Şiddetin tam kalbinde aşktan ve adaletten söz edilebilir mi? Kaçmak ve kaçırılmak, bilinç ve bilinçsizlik arasındaki sınırlar ne kadar belirsizleşebilir?

Rodrigo Rey Rosa, Latin Amerika edebiyatının o kendine has damarını her anlamda yakalıyor; minimalist ama tansiyonu yüksek, neredeyse her satırında okuru bir kez daha şüpheye düşüren tutkulu bir hikaye anlatıyor. Günümüz Guetamala'sının çürümüş politik ilişkileri kadar, yerli halk ile burjuvalaşan sınıfların keskin ve acımasız sosyal yaşantısını da gözler önüne seriyor. Eserleri birçok dile çevrilmiş, Guetamala Milli Edebiyat Ödülü ile onurlandırılan ve yazını Paul Bowles'la ilişkilendirilen Rey Rosa, sessizliğin dilini, barbarlığın uygarlığını ustalıkla yansıtıyor.
"Rey Rosa gerçek bir usta, çağımın en iyisi."
-Roberto Bolaño-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 223

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 223

Dil : Türkçe

ISBN: 9789755706627

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

"Jean-Christophe Grangé ya da Dennis Lehane tarzı bir gerilim romanının içindeyiz. Gayet basit bir üslubu olan, kısa cümlelerle dolu, bol diyaloglu, hareketli bir kurgu çıkmış Rey Rosa'nın kaleminden. Ancak romanın finaline doğru yükselen tansiyon, tam da en yüksek noktasında birden düşüyor. İşte bu anda anlıyoruz polisiyenin ve gerilimin de ayrı bir yetenek ve nitelik isteyen edebi türler olduklarını.".

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!