4,5/5 - 4 Kişi Yorum Yap
10,45 TL
19,0 TL %45
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 22 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 24 Ekim
Standart Teslimat : 26 - 29 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Ben Gülüzar. Gülizar, gül yanaklı demektir ama Gülüzar olunca bir anlamı olmuyor. Bu ülkede kadın olarak var olmaya çalışmak gibi belki de!”

Böyle tanıtıyor Gülüzar kendini. Dokuz yaşındayken tutmaya başladığı günlüklerle giriyoruz onun dünyasına. Yıllar içinde yakılan, yırtılan, yok edilen günlüklerden saklayabildiği kadarıyla paylaşıyor iç dünyasını, muhafazakâr ailesini, mahallesini, yüreğindeki ilk kıpırtıları, büyüme sancılarını… Ve alabildiğine sorguluyor her şeyi o muzip diliyle, hiç sakınmadan. Aileyi, inancı, ülkenin gündemini belirleyen olayları, çoğu zaman hepimizin elini kolunu bağlayan âdetleri… “Neden” diye soruyor, “başkaları sinemaya rahatça giderken, ben ancak yalan söyleyerek gidebiliyorum? Neden erkek arkadaşımla konuşurken birileri görecek diye ödüm patlıyor? Neden arkadaşlarım liseye giderken, ben gidemiyorum?” Ve ardından isyan geliyor elbette: “Sanki gerçek dünya Cine5’teki şifreli filmler gibi. Bize hep şifreli yayın, zenginlere hep net görüntü!”

Hepimizi kıskıvrak yakalayan her şeyden kaçmak istiyor aslında Gülüzar. Mahallelerden, ailelerden, şarkılardan, türkülerden, hatta bazen kadınlığından bile. Batı’ya olan acemi hayranlığıyla, özgürlüğe olan düşkünlüğüyle, kendi kendine, muzipçe sesleniyor: Run Gülüzar Run… Koş Gülüzar koş! Biz de arkasından bağırıyoruz: Aç kanatlarını Gülüzar, kolay olmasa da aç! Uç Gülüzar uç!

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%75
%25
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.06.2020

Harika

Çok güzel bir kitap şiddetle tavsiye ederim.

27.06.2019

Koş Gülüzar !

Birkaç saatte okuyup bitirdiğim kitap... Su gibi bir akıcılığa sahip. İnsanı günlük yazmaya güdülüyor adeta. Yazar 1980-1990' lı yıllar arasında mekik dokuyup, Bursa sokaklarında yalın ayak bırakıyor bizi. Bazen koşar adım buldum kendimi. Bazen duraksamış gözyaşları içinde. Bu ülkede kadın olarak var olmaya çalışmanın zorluğunu, çocukluktan başlayarak genç kızlığa geçişini, anılarını yıllarca yazdığı ve zorlukla sakladığı günlüklerinden öğreniyoruz Gülüzar'ın. Samimi anlatımıyla bu dünyada kadına verilen değerin küçüklükten büyüme çağına kadar aşamalarını gözler önüne sermiş yazar. Aslında o kadar çok Gülüzar var ki... Sesini duyuramayan duyursa da yanıt alamayan. Sizler bu kitabı okurken kaç Gülüzar aynı şeyleri yaşıyor olacak? Böyle işte. Run Gülüzar Run. Ne kadar koşarsan koş kaçamayacağın bir kader biçilmiştir.Sen yine de Run Gülüzar Run!

14.12.2018

Geçmiş

Belki de her kız çocuğunun çocuklukta yaşadığı şeyler Gülüzar’ın anlattıkları. Bence okuyun...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.