Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Resim Sanatımızda Kim Sanatçı?

Resim Sanatımızda Kim Sanatçı?

Resim Sanatımızda Kim Sanatçı?

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Tekhne Yayınları

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) 

 

 

Elinizdeki bu kitabın birinci baskısı 2002’de 3000 adet gerçekleştirilerek, tüm medya birimlerine, köşe yazarlarına gönderilmiş ve sanat ortamının başat figürlerine de ulaştırılmasına rağmen, yazık ki haftalık bir derginin dışında birçok kurum ve kişi kitaba gözlerini kapamış, onu görmezden gelmiştir. Kitabımızdaki ileri sürüşlerin arkasında olduğumuzu o gün net şekilde, her fırsatta söylemiştik, bugün de bu duruşumuz hiç değişmedi.

Sınadığımız her resim anlayışına, dünya resminin belirlediği temel ölçütler eşliğinde, Türkiye’deki resim sanatının genel durumu göz önünde bulundurularak yaklaşılmıştır.

 

 

While the first edition of this book has printed 3000 copies in 2002 and has been sent to all media members, journalists and leading figures of art circles, it has been neglected by many except of a weekly magazine.  We have stated that we stood by our theories in our book; this stand did not changed even this day.

Each painting perception examined here have been approached by keeping in mind the base values stated by global painting art and also by keeping in vew the general state of painting art in Turkey.

 

 

Yayin Yönetmeni : Oya Eroğlu

Yayin Koordinatörü : A.Tayfun Alkan 

Kitap Tasarimi : Dodi Halili 

Kapak Tasarimi : Zeynep Akşahin

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 96

Ebat : 19,5 x 13,5

ISBN: 9786052158012


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!