Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Psikiyatrinin A-B-C 'si

Psikiyatrinin A-B-C 'si

Psikiyatrinin A-B-C 'si

Psikiyatrinin A-B-C'si

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Say Yayınları

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

İnsanda düşünce, duygu, davranış ve bedensel hareketler pek çok faktör tarafından etkilenirler. Bu etkinlenmeleri psikiyatrinin sınırları içinde incelemek neredeyse olanaksızdır. İnsan davranışını tanımlamayı amaç edinmiş çeşitli dilsel modeller, bu olguları daha iyi anlamanızı sağlamak için geliştirilmiş kuramları oluştururlar. Bu alanın verilerini öğrenmek isteyen herhangi bir okuyucu, gerçekten bu denli zengin ve karmaşık görünen bilgi yığını karşısında şaşkınlığa düşebilir.
Buna rağmen psikiyatrinin alfabesi sayılabilecek temel verileri, temel hastalıkları ve bunların genel düzeydeki tedavilerini aktarmaya çalışmak yararlı bir uğraş olacaktır.
Hacettepe Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı emekli öğretim üyesi Prof. Cengiz Güleç, ruhsal bozuklukları, bu bozuklukların nedenlerini, korunma yöntemlerini, tedavi şekillerini herkesin anlayacaı bir dille anlatıyor. Üstelik ders kitaplarındaki alışılmış, kanıksanmış kalıpların dışına taşıp üzerinde yaşadığımız toprakların kültürel mirasından, insani değerlerinden yararlanarak yapıyor bunu.Sayfa Sayısı: 248

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2006

Sayfa Sayısı : 248

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754686098


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!