Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Siyaset felsefesinin meşgul olduğu sorunlar ve konular, hiç kim- senin ilgisiz kalamayacağı kadar önemli ve kapsayıcıdır ve tarih boyunca, pek çok düşünür siyaset felsefesine çok önemli katkı- lar yapmışlardır. Bu kitapta iyi bir şekilde özetlenen siyasî düşün- cenin bulmaya çalıştığı bazı sorular ise şunlardır: En iyi yönetim nedir? İyi yöneticiler mi yoksa iyi yasalar mı daha önemlidir? Si- yasal iktidar meşruiyetini nereden alır? İyi kanunlara nasıl ulaşa- biliriz? Yasaları kim yapar? Hukuk nasıl doğar? Adâlet, özgürlük nedir? Adâlet ve özgürlük arasında bir çelişki var mıdır? Dinin siyasetteki yeri nedir? Dinî ve siyasî otorite aynı elde birleşmeli midir? Aklın siyasal arenadaki rolü nedir?

 

Siyasî düşünce tarihi, işte, bu ve benzer sorulara verilen cevap- ların bir araya getirildiği, tahlil ve tasnif edildiği, tutarlı biçimde özetlendiği disiplinin adıdır. Larry Arnhart’ın Siyasî Düşünce Ta- rihi, Antik Yunan’dan modern zamanlara kadar siyasî düşünce- nin serüvenini anlatmaktadır. Sistematiği ve kapsayıcılığıyla bu kitap, siyasî düşünce tarihi dersi okuyan öğrencilerin ve siyasî düşünceye genel olarak meraklı olanların ihtiyaçlarına cevap ve- rebilecek bir referans kitabıdır.

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.