Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Oyunlarla Yaşayanlar

Oyunlarla Yaşayanlar

Oyunlarla Yaşayanlar

Bütün Eserleri 3

9/10 - 29 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Oğuz Atay Bütün Eserleri Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Tanzimat'tan bu yana sürekli değişen politik ve toplumsal değerler, hedefler, ölçütler Türk aydınını kronik bir bunalıma sürükledi. Oğuz Atay'ın tiyatro eseri, varoluş sorunlarıyla boğuşan ve 'tutunmaya' çabalayan ve bunu pek başaramayan okur-yazarımızın kara güldürüsü. Eylemsizlikle geçmiş bir hayatın doğal ürünü beceriksizlik ve gülünç olma korkusundan Atay sürükleyici bir oyun çıkarmış. Bir Bilim Adamının Romanı'nı yazdı. 'Oyunlarla Yaşayanlar' adlı tiyatro eseri Devlet Tiyatroları'nda sahnelendi. Atay 13 Aralık 1977'de, büyük projesi 'Türkiye'nin Ruhu'nu yazamadan hayata gözlerini yumdu.Sayfa Sayısı: 108

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2007

Sayfa Sayısı : 108

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754702101


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
..

Oğuz Atay´ın kitaplarını okurken bazen diğer kitaplarından nasıl bir kopuş yaşamış olduğunu düşünüyorsunuz,bazense her kitabının aynı olduğunu düşündürecek bir edebi bütünlük keşfediyorsunuz.Okurken yine hüzünlendim,yine gülümsedim,yine düşündüm,yine kendimi özeleştiri yaparken buldum.Bu kadar kısa yaşamamalıydı bu adam,derim ben kitaplarını bitirdiğim anlarda.Okursanız sizin de diyeceğinizi düşünüyorum.

..

Yine Oğuz Atay mizahı,Oğuz Atay hüznü..Toplumsal eleştirileri,aydın eleştirileri.Akıcı ve kuvvetli bir dil, nefis göndermeler. Kitaplarını her okuduğumda mutlulukla onu zamansız kaybetmenin verdiği acı birbirine karışıyor içimde.Okuyun derim.

4 Yıldız

Oğuz Atay ile tanışmama vesile olan kitaptır Oyunlarla Yaşayanlar. Bir tiyatro oyunu. Arı bir dil ile zekice yazılmış bir eser.  Ayrıca vermek istediği mesajı dolaylı yollara sapmadan verebiliyor. Türkiye'de yaşayan bir kesimin profilini gözler önüne seriyor. Türk aydınının olumlu atılımlar yapamaması, toplum içerisinde kendini kabul  ettirememesi ve kapalı bir topluluk olarak yaşamını sürdürmesinin sakıncalarını ustalıklı bir dille oyunlaştırıyor. Aydınımız halktan mı kopuk yoksa halk tarafından anlaşılamıyacak derecede kendi içinde mi tutarsız olduğu, belli kesimlerce Türkiye'de sık sık tartışılan bir konudur. Bu ülke için bir şeyler yapabilmek amacıyla çırpınan insanlar görürüz. Doğurgan insanlardır bu insanlar. Üretirler, sanatın toplum için olduğuna inanırlar, bilgi ve birikimlerini insanlara aktarmaya çalışırlar. Peki toplumca takdir edilirler mi? Yaşadıkları ruhsal gel-gitleri ne kadar biliriz. İsyanları neyedir, kendilerine mi; yoksa halka mı?  Oğuz Atay'ın bakış açısıyla bir kesimin tahlili. İlk sayfalarda gülümseten, son sayfalarda hüzünlendiren bir oyun. Oyunlarla yaşayanların yaşamı.