4/5 - 3 Kişi Yorum Yap
4,86 TL
6,94 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 10 - 14 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Hurda bir Chevrolet'nin içinde yaşayan İhtiyar, etrafı tel örgülerle çevrilmiş, hep parlayan bir otoyolun çevresinde ikamet eden, aç ve sefil insanlardan biri.
Otoyol çevresinin çocukları, ondan "uzaktaki şehir" ile ilgili hikayeler anlatmasını istiyorlar. Herkesin uzun yaşadığı, sorunların ortadan kaldırıldığı bu şehre kendileri gitmese de, burayı, oradan gelen, hızla önlerinden geçen zırhlı arabalardan biliyorlar. İhtiyar'ın buraya oradan geldiğini tahmin ediyorlar.
İhtiyar'ın ise aklı bir şimdide, bir geçmişte. O şehrin eski halini, bir aşağı, bir yukarı yürünen büyük caddesini, "Cehennemde yer kalmadı!" diye bağıran adamı ve ilk kez meyhanede gördüğü kara saçlı kızı hatırlayıp duruyor.
O hatırladığı şehirde neler oldu da hayat bu hale geldi?
Ama sonra otoyol kenarında, daha önce görülmemiş büyüklükte, şişman, protein dolu hamamböcekleri türemeye başlıyor...Sayfa Sayısı: 115

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çitlembik Yayınları

 

Puanlamalar

%33,3
%66,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.11.2011

Tam zamanında

Bu kitapla ilgili söyleyebileceğim tek bir kötü yan yok. Belki de ben göremedim çünkü konu ve anlatımın içine öyle bir dâhil oldum ki, tamamen duygularımla okudum. Bunun başlıca sebebleriÿ; kitabın zamanımızla, hızla, gelecekle ilgili korkularım(ız)la ve karanlıkla alakalı olmasıdır. "Ne kadar çok sayıda insan ´daha iyi şeyler´in vaadine kanarsa kansın, yine de yalnız olmayacağım ve biz nitelik olarak daha güçlü olacağız" dedirtti bana.
Baş karakter, kitapla ilgili unuttuğum ilk öğe olmuştu 5 sene önce okuduğumda. Bence bu, kitabın dengeli yazıldığını gösteriyor. Her yaştan okuyucuya tavsiye ediyorum. Yazarın, kitabı evladına ithaf etmesi de, anlattıklarının bir hikâye, bir ´mesela´dan ibaret oladığına işaret ediyor.  

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.