Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Osmanlı Tarihi 2 - Saraydan Sürgüne

Osmanlı Tarihi 2 - Saraydan Sürgüne

Osmanlı Tarihi 2 - Saraydan Sürgüne

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Denir ki ; "devletler insanlar gibidir;doğar,büyür,yaşlanır ve ölür."Osmanlı Devleti uzun yıllar dünya tarihinin süper gücü olmuş ve hemen her yerde ve ger konuda etkisini göstermiştir.Dostluğunu güvenilir, düşmanlığı çekinilir olmuştur.Ne var ki; etrafında bulunan toplumlar değişen zaman şartlarında bilimsel daha fazla faydalanma yollarını keşfedip o,Osmanlı'nın önüne geçmeye çalışırken,Osmanlı bunu zamanında fark ederek tedbirleri alamamıştır.

Yüzlerle ifade edilen atlıların çadırdan başlatıp saraya ulaştığı yürüyüş tersine dönmüş,saraydan sürgüne giden yollara düşülmüştür. "Osmanlı" tabiri caizse, Türkiye Cumhuriyeti'ni doğururken ölen bir anne gibidir.Bu nedenle tarihimizi en iyi şekilde bilmek ve istifade etmek bizim birinci dereceden görevimizdir.

Osmanlı tarihinin ikinci cildinde;saraydan sürgüne uzanan yol;sıraya dikkat edilmek suretiyle,devletin nasıl duraklama,gerileme ve çöküş dönemlerine girdiği anlatıldı. Yazarının belirttiği gibi;"Mümkün olduğunca,Osmanlı'ya derin bir şekilde tesir eden hadiselere yer verilmeye ve padişahların şahsiyetleri tanıtılmaya çalışıldı.İnanılan istikamette,yaptıkları hoş görülmeyen şahsiyetlerin tenkit edilmesi de ihmal edilmedi."

Elinizdeki bu eserde,yazarın ifadesiyle;"Kuru tarih bilgileri veren asık suratlı bir kitap olmasın,eline alan herkes rahat okuyup anlayabilsin diye tabii konuşma üslubu tercih edilmiştir." Sizleri,ger yönüyle farklı ve kolay anlaşılan bir Osmanlı Tarihi okumaya davet ediyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 623

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hayat Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 623

Dil : Türkçe

ISBN: 9786051510361


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!