Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Önyargı Atlası Kitap Açıklaması


Dünyaya Nasıl Bakıyorsak, Öyle Görüyoruz…

Çocukluğu atlasların arasında kaybolarak geçen Bulgar harita tasarımcısı ve yazar Yanko Tsvetkov'dan ironi ile harita sanatının buluştuğu düşündürücü, eğlenceli ve hiciv dolu bir görsel hikâye… Önyargı Atlası, İngilizce, Almanca, Rusça, İspanyolca ve Fransızcaya çevrildi; Rusya'da ve Almanya'da çok satanlar listesinde yer aldı.

Amerika Avrupa'ya, Avrupa Afrika'ya, Türkiye Avrupa'ya ve dünya Türkiye'ye, ülkeler birbirlerine yakın ve uzak komşularına nasıl bakıyorlar? Avrupanın koca çapkını Berlusconi'nin ya da huysuz nine Merkel'in gözüyle dünya nasıl bir yer? Avrupa 2022'de nasıl görünecek?

Kaçınılmaz ve insana özgü olsa da önyargılarımızdan kurtulabilir miyiz? O zaman dünya daha güzel bir yer olacak mı?

Tsvetkov'un halen devam eden geniş çaplı projesinin ilk kitabı olan Önyargı Atlası, sunduğu 40'tan fazla renkli harita ve ilginç yorumla bizi bu soruya cevap bulmaya davet ediyor.
-Yanko Tsvetkov-

Kozmopolit bir insan olan Tsvetkov çok sayıda kıtaya gitti, balta girmemiş ormanlardan, kavurucu çöllerden geçti ve kalabalık metropollerde pek çok kez taksiye bindi. Bu arada dört dil öğrendi ve deneyimlerini her zaman not etti kâğıda ya da kafasına.

Ünlü projesi Klişelerin Haritasını Çıkarma fikri 2009'da tesadüfen başladı ve bir yıl içinde onu dünya çapında ünlü biri haline getirdi. O zamandan beri sadık hayranlarının kayıtsız şartsız sevgisinde boğuluyor ve çok sayıda nefret maili alıyor. Bir zamanlar düsturu bellediği "Asla şikâyet etme"yi artık neredeyse hiç takmıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 84

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nail Kitabevi

 

Puanlamalar
%33,3
%33,3
%0
%0
%33,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.