Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ölü Kadınlar Memleketi

Ölü Kadınlar Memleketi

Ölü Kadınlar Memleketi

10/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Ayizi Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bunca zaman sonra daha eşit, daha güçlü, daha özgür bir konumda olması gerekirken biz kadınlar, şimdi yaşamak, hayatta kalmak için uğraşıyoruz. Sokakta yürüyebilmek, sevebilmek, dayak yememek, tecavüze uğramamak, satılmamak için kan döküyoruz.

Burçe Bahadır, kocasını öldürmekten hüküm giymiş iki kadınla ve karısını öldürmüş üç erkekle hapishanede konuştu. Öldürülmüş bir kadının babasını, bir başkasının ablasını dinledi. Cinayetlerin hikayesini yazdı. Ölü Kadınlar Memleketi, kadın cinayetlerinin neden politik cinayetler olduğunu anlamamızı sağlıyor. Nasıl yakınımızda olduklarını, içinde yaşadığımız atmosferin bu cinayetleri nasıl kolaylaştırdığını görüyoruz.

"Son sözün ne olur?" diyorum. Havva gözlerini gözlerime dikiyor. Ama şimdi ne çenesini kaldırmış öfkeyle, ne de sinirden elleri titriyor; öyle bırakmış kendini, öyle acılı, öyle yalnız ve çaresiz: "Eğer ki bir erkek seni öldürürüm diyorsa, kadın ona inansın" diyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ayizi Kitap

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 288

Dil : Türkçe

ISBN: 9786058596788


Yorumlar (1)

tebrikler

Ülkemiz için maalesef çok hassas, önemli ve üzerine gidilmesi gereken bir konuda araştırma, inceleme yapılmış olması çok değerli. Yazara ayrıca   akıcı, abartısız üslubu için de  tebrikler. Herkese tavsiye ediyorum.