4,5/5 - 19 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 536

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

"Devletimizin temelindeki ilk harç, bağımsızlık bilincidir. Bu bilinç nasıl yok edilmiş? İşte bunun yanıtlarını veriyor Emin Değer. Bu gerçekler sadece geçmiş olayları değil, ileride yaşayacağımız CIA damgalı oyunl ... Tamamını gör
24,5 TL
35,0 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Devletimizin temelindeki ilk harç, bağımsızlık bilincidir. Bu bilinç nasıl yok edilmiş? İşte bunun yanıtlarını veriyor Emin Değer. Bu gerçekler sadece geçmiş olayları değil, ileride yaşayacağımız CIA damgalı oyunları da sergilemektedir." Uğur Mumcu

"Emin Değer'i CIA, Kontrgerilla ve Türkiye adlı kitabından hatırlayacaksınız. Yeni eseri Oltadaki Balık Türkiye, bir bataklığa saplanışın öyküsü. Büyük bir ilgiyle, ama yine de hüzünle okuyorsunuz. Çünkü Emin Değer, o hengâmede aymazlıkları, yer yer ihanetleri de sergiliyor. 'Bu kadarı da olmaz' diyorsunuz; olmuş ama!"
Server Tanilli

"Türkiye nasıl 'oltadaki' oluyor? Bu ne biçim benzetmedir?.. Benzetme, kitabın yazarı Emin Değer'in değil, bütün dünyanın adını bildiği bir Amerikalı'nın, Nelson A. Rockefeller'ın... ABD Başkanı Eisenhower'a yazdığı bir mektupta Rockefeller, bu benzetmeye başvuruyor... Bilinçsizliğin kör güdüsünde benliğini dış güdüme teslim etmiş bir toplum düzeyindeyiz. İnanmayan, Oltadaki Balık Türkiye'yi okusun."
İlhan Selçuk

"Emin Değer, Millî Savunma Bakanlığı Hukuk Danışmanlığı gibi yetkili koltuklardan yabancılarla olan ilişkilerimizi yakından izleyebilmiş ve bir Türk Subayı'na yaraşır biçimde tepki göstermesini bilmiştir."
Türkkaya AtaövSayfa Sayısı: 536

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kilit

 

Puanlamalar

%89,5
%5,3
%5,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

30.10.2018

Mutlaka okunmalı

Türkiye üzerindeki oyunları daha iyi anlayabilmek için mutlaka okunmalı..

03.01.2015

okunası

Emperyalizmin oyunlarına nasıl düştüğümüzü başlangıcından itibaren çok güzel bir dille anlatan bir kitap... mutlaka okumalısınız ve gerçekleri görmelisiniz.

26.11.2014

BAŞ YAPIT

Herkesin okuması gereken bir BAŞ UCU kitabı. 1940´lardan bu güne nasıl emperyalizmin boyunduruğu altına girdiğimizi kanıtlayan mükemmel bir kitap. EMİN OLUN Kİ BU KİTABI OKUYUNCA DAHA FAZLASINI OKUYUP ÖĞRENMEK İSTEYECEKSİNİZ.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız