Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Öğretmenim Bu Kitabı Okur musun?

Öğretmenim Bu Kitabı Okur musun?

Öğretmenim Bu Kitabı Okur musun?

8/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Çizgi Kitabevi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bu kitap öncelikle bilgi bankanıza ilave yapmak için değil, duygu ve düşünce bankanızı zenginleştirmeniz için yazılmıştır. En başta gelen amacım öğretmen olarak seçeneklerinizi artırmak, gelişmek ve değişmek için size fırsatlar sunmaktır. Her sayfayı okudukça, önünüzdeki iki okul günü içerisinde bu fikirleri ve bilgiyi nasıl uygulayabileceğinizi düşünün. İvedi bir uygulama olmadıkça, yerine getirmek istediğiniz değişikliklerin gerçekleşmeyeceğini araştırmacılar bize söylemektedirler. Bu kitapta aktarılanları önemseyin, daha da önemlisi kullanın onları. Bir eğitim kahramanı olmak için kullanın. Görevini sadece matematik, tarih, coğrafya, fizik... öğretmek zanneden ve insan yetiştirmeyi unutan meslektaşlarınızla olan farkınızı görmek için kullanın. Kendi hayatınıza yüklediğiniz anlamı zenginleştirmek ve daha coşkulu bir hayata sahip olmak için kullanın. İnsan yetiştirme sorumluluğunun gerektirdiği işleri daha eğlenceli ve verimli kılmak için kullanın.

Üzerinde en çok konuşulan ve yazılan öğretmenlik mesleği dışında bir başka meslek tanıyor musunuz? Sanıyorum yok. Mesleği bu kadar önemli kılan özelliğin ne olduğunu hiç düşündünüz mü? Sıradan sözler ile ifade edilirse şöyle söylenecektir: 'Hakimi de, mühendisi de, devlet adamını da öğretmenler yetiştirir.' Bu söylenen tabii ki doğru. Ancak öğretmenlik bu geleneksel değerlendirmenin dışında daha farklı ve fazla bir öneme sahip olmalı.Sayfa Sayısı: 227

Baskı Yılı: 2002


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çizgi Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2002

Sayfa Sayısı : 227

Dil : Türkçe

ISBN: 9789758156399


Yorumlar (1)

mesleki ilerleme için

Öğretmenler bu kitabı okurken sanırım ne kadar ciddi ve zor bir iş yapmakta olduklarını hatırlayacaklardır. Bu kitapta yer alan tavsiyelerin uygulaması pratikte zor görünüyor ama faydaları çok. Meslekte kendini yenilemek ve değiştirmek isteyenlerin okuması gerekli bir kitap diye düşünüyorum. Açık ve anlaşılır bir tavsiyeler bütünü.