Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Öğle Yemekleri

Öğle Yemekleri

Öğle Yemekleri

Çevirmen: Seda Ersavcı
Yayınevi :

Can Yayınları , Roman Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

"Bunak erkek ve kadınlardan bahsediyorum," dedi rahip yardımcısı çabucak. "Yersiz yurtsuz, yorgun insanlardan. Gün boyu Bogotá'nın dört bir yanında amaçsızca dolanan tiplerden. Dehlizlerde uyuyanlardan. Peder Almida'nın mesajlarını dinlemek istemiyorlar. Yine de ara sıra onlara bütün bu mesajları okuyorum. Sadece öğle yemeği yemek istiyorlar, hepsi bu. Ve uyumak. Hiçbir şeyle ilgilenmiyorlar. Yalnızca tabaklarının peşindeler."

Muhtaçlara her gün öğle yemeği hazırlayıp dağıtan bir kilise. Kilisenin önünde biriken kuyruklar. Herkes içeri doluşuyor. Kilisenin kamburu Tancredo kan ter içinde masadan masaya koşuyor. Birkaç gün sonra yaşanacaklardan habersiz. Pederin acilen kiliseden ayrılması gerekince pazar ayinini ilk kez başka bir peder yapacak ve kilise birer birer fısıldayacak sırlarını.

Kolombiyalı yazar Evelio Rosero, Öğle Yemekleri'nde sadece kutsalı kutsallaştıranı değil, kutsalın kendisini de günah çıkarmaya davet ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 120

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750732263


Yorumlar (1)

Okunmalı..

Yazarla tanışma kitabım.Büyük bir zevkle okudum.İçerisinde yer alan tespitler, olayların işlenişi ve yazarın üslubu etkileyiciydi.Herkese okumasını tavsiye ediyorum.