Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Değerli meslektaşım,

Bildiğiniz üzere yakın bir geçmişte ÖABT Tarih Öğretmenliği alan sınavı soru sayısı 75’e, sınav süresi 120 dakikaya çıkarıldı.

Bu nedenle öğretmenliklerde alan sınavının önemi biraz daha artmış oldu. Soru sayısının artırılması sonucunda Tarih Öğretmenliğinde konu soru dağılımının;

- Tarih Metodolojisi 5 soru,
- Osmanlı Türkçesi 4 soru,
- Eski Çağ Tarihi 3 soru,
- İslamiyet Öncesi Türk Tarihi 7 soru,
- Orta Çağ İslam Tarihi (İslam Tarihi, İlk Türk-İslam Devletleri Tarihi, Anadolu Türk Tarihi) 8 soru,
- Osmanlı Tarihi (Kurulma, Yükselme, Duraklama, Gerileme, Dağılma dönemleri) 10 soru,
- Türkiye Cumhuriyeti Tarihi 9 soru,
- Genel Dünya Tarihi (Orta çağ, Yeni çağ, Yakın çağ Avrupa tarihleri) 8 soru,
- 20. Yüzyıl Türk ve Dünya Tarihi (Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi) 6 soru,
- Alan eğitimi (Tarih ÖYT) 15 soru olması öngörülmektedir.

Rahat bir atama için en az 85 puan hedeflenmelidir. Bu da alanda 60 netin üstüne çıkmanız anlamına gelmektedir. Hazırladığımız bu yeni sistem ve yeni konuları içeren denemelerimiz sizlerin kendinizi denemenize, ayrıntılı cevaplarıyla eksik yanlarınızı tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Her türlü soru ve dilekleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Uzun ve yorucu bu bu çalışma maratonunda asla ümitsizliğe kapılmayın. Her birinizin hayat şartları ve çeşitli olumsuzluklar nedeniyle çalışmak ile pes etmek arasındaki ince çizgide olduğunuzu biliyorum. Böyle zamanlarda ünlü boksör Muhammed Ali’nin şu sözünü hatırlayarak motivasyonunuzu tazeleyin.

"Çalışmanın her saniyesinden nefret ediyordum fakat kendime hep ‘dayan’ diyordum. Bugün çalışacağım ve ömrümün sonuna kadar bir şampiyon olarak yaşayacağım.”

Sizlerin şampiyon yapacağı öğrencilerinize en kısa zamanda kavuşmanız dileklerimle…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız