16,5 TL
Standart Teslimat : 24 Mayıs - 27 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

O Şeytan Benim Kitap Açıklaması

 

“Zihinde olan herkes cehennemdedir.”

Nasıl affedilir?

Neden affedilir?

Neyi affetmeliyim, insanları mı, kaderi mi?

“Affettim” dediğimde sihirli bir değnek dokunacak ve olan biten yoluna mı girecek?

Peki, hadi affedeyim, dedim, kimden ve nereden başlayacağım?

 

Serpil Güntay, O Şeytan Benim isimli bu ilk eserinde ruhumuzu şefkatsizlik kirinden arındırmak için bizi sarsıyor. Akıcı bir üslupla ve yaşanmış hikâyelerle sürüklenip keşif yapacağımız yolculuk başlıyor...

 

“Bu hayatında dersin olan şey, yaşam amacın. Seçtin yaşadın. Yaşayıp, anlayıp, anlatmak için. Derinden hissederek, sarsılma sebebin bundan. Şimdi dinle; şefkat, cennetin kapısını açan tek anahtardır. Zihindeki cehennemle, kalpteki cenneti iyi anla. Herkes cehenneme girecek ve sonunda sadece mümin olanlar cennete girebilecek, denmesi bu sebeple. Zihinde olan herkes cehennemdedir zaten, derin acıların içindedir, sadece yolun zorluğuna odaklanmıştır. Burası yolun en başıdır çünkü. Oysa şefkati anlayan ve o tanrısallıkla yaşayan herkes cennete ulaşır. Herkesin cenneti kalbinde vücut bulur. Onlar gerçek müminlerdir. Yani, kalbine ve kalbinde var olan muazzam güce inananlar…”

(Tanıtım Bülteninden)
 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

02.10.2019

Okunmasını önereceğim kitaplar arasındadır.

Yaşam öykülerinin farklı bir özelliği oluyor. Kimi yazar görüşlerini, düşüncelerini anlatmak için kalemi aldığı kitabının senaryosu içine, sezdirmeden, kendi yaşam öyküsünü yeri geldikçe, vesile yaratarak koyuverir. Kitabın genel anlatımını, temasını, öne sürdüğü fikirleri kendinize yakın hissederseniz ve okumayı sürdürerek farkında olmadan yazarın yaşam öyküsüne de tanık olursunuz. Bazısı ise doğrudan, “İşte benim yaşam öyküm…” diye başlar anlatmaya. Ama bu tarz çok da tanınmamış bir yazar için biraz daha risklidir. Kendisini anlattığı satırlar merak uyandırmayabilir, ilgi çekmeyebilir ve okunması kolay olmayabilir. “O şeytan benim” kitabında her iki yoğurt yiyişin de güzel ve uyumlu bir birleşimini buldum. Serpil Güntay’ın kendisine dair şeyleri, bu ilk kitabında, okurlara ne denli başarıyla aktarmayı ve okutabilmeyi becerebildiğini gördüm.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.