3/5 - 3 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 252

Dil : Türkçe

Jane Austen (1775-1817): Kırk iki yıllık sade ve gözden uzak yaşantısına karşın yazdıklarıyla İngiliz edebiyat tarihinin bir kült romancısı olmayı başardı.Eserlerinde sıradan insanların gündelik yaşamını ... Tamamını gör
10,08 TL
14,0 TL %28
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Jane Austen

Jane Austen

Jane Austen (16 Aralık 1775 - 18 Temmuz 1817) 19. yüzyılda yaşamış İngiliz roman yazarı. Steventon, Hampshire'da 1775'de doğan Jane Austen; 1783'te Oxford'da bir akrabası sayesinde okumuş; eğitimine Southampton'da devam etmiş; en sonunda da kadınlar için bir okul olan Reading, Berkshire'da Abbey okulunda okumuştur. Roman yazmaya 1789'da başlar, 1802'de kendi tanımıyla büyük ve garip biri tarafından (Mr. Wisle ... Tamamını görKitap Açıklaması


Jane Austen (1775-1817): Kırk iki yıllık sade ve gözden uzak yaşantısına karşın yazdıklarıyla İngiliz edebiyat tarihinin bir kült romancısı olmayı başardı.

Eserlerinde sıradan insanların gündelik yaşamını derin bir gözlem gücüyle ele aldı. Taşra hayatını, genç kız masumiyetini ve aile değerlerini zarif olduğu kadar ironik üslubuyla işledi. Güçlü kadın karakterlerin başrolü oynadığı romanlarının tümü sinemaya uyarlandı.
Northanger Manastırı Jane Austen'ın yayımlanmak üzere tamamladığı ilk romanıdır. Yapısal sağlamlığıyla çağdaş eleştirmenlerin de hayranlığını kazanan eser yazarın ölümünden sonra 1817 yılında yayımlandı.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 252

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%33,3
%0
%33,3
%33,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Jane Austen bu değil!

İlk kez Jane Austen okuyan biri için Northanger Manastırı iyi bir başlangıç olmamış bence. Bildiğim kadarıyla yazarın ilk eserlerinden, yani fikirlerinize katılıyorum acemilik dönemi eseri olarak değerlendirmek mümkün. Bu yüzden size Jane Austen´i sevmek için bir şans olarak Aşk ve Gurur(Gurur ve Önyargı) ´yı şiddetle tavsiye ederim.

üç yıldız:)))

Cathrine yalan, dolan, aldatmaca ve entrikanın varlığının bile hissedilmediği Fullerton´´dan çıkar ve aile dostlarıyla birlikte bu sayılanların daha fazlasıyla Bath şehrinde karşılaşır.Onun dünyası ne servetinin çokluğuna göre eş seçmeyi ne de bunun için nişanlısını aldatmayı anlamlandıramayacak kadar temizdir.Okuduğu kitapların etkisiyle fazlasıyla gelişmiş hayal gücü yüzünden sevdiği erkeği kaybetmekten saflığı sayesinde son anda kurtulur.Sadık bir arkadaş ve iyi bir kardeş olan Cathrine her şeye rağmen gerçek aşka sahip olur."
Diğer romanlarına göre biraz daha basit bir anlatımı olsa da, diğerleri kadar okuyucuda heyecan yaratmasa da, Austen´i sevenler için güzel bir aşk hikayesi.

Jane Austen bu mu?


    İlk kez bir Jane Austen kitabı okudum. Kendisinin iyi bir yazar olduğuyla alakalı bilgim vardı. Gerçekten öyle de olmalı ki ismi bu kadar önem kazanmış. Ancak yazarın bu daha önceki yıllarında ortaya koyduğu eseri pek tatmin edici değil. Karakterleri ortaya koyuşu, nükteli tavrı hoş olsa da eksik bir şey var. Sanki tamamlanmamış gibi, bir romanı yazarken yaratılan ilk taslağa benziyor. Sonu da biraz hayalkırıklığı yaratsa da benim için, insan psikolojisi ve davranışları üzerine tespitleri güzeldi.