32,8 TL
Standart Teslimat : 27 Eylül - 30 Eylül
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mutlu Ölüm Kitap Açıklaması

 


"Mutlu Ölüm", 1930'ların sonuna doğru yazılan, ama ancak 1971 yılında yayımlanan bir roman. Albert Camus (1913-1960) için daha sevimli görünen "Yabancı", daha önce yazdığı "Mutlu Ölüm"ün yayımlanmasını erteletmiş olabilir. Çünkü roman sanatı, 40'lı, 50'li yıllarda daha çok romanın yapısal özelliklerine ağırlık veriyordu. Bir sanat yapıtının yaratıldığı dönemde kusur sayılabilecek kimi özellikleri, daha sonra erdeme dönüşebiliyor. Albert Camus'nün ölümünden on bir yıl sonra günışığına çıkan bu romanını günümüzde öne çıkaran en önemli özellik, onun "romansı" oluşudur. "Mutlu Ölüm", yaratıcısı Albert Camus'ye otuz yıl sonra başkaldırmış ve özgürlüğüne kavuşmuştur. Bu roman, hem çağdaş bir yapıt, hem yazar-yapıt-okur ilişkisinin göz kamaştırıcı bir tanığıdır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 166

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 119

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.06.2013

önsöz

Kitabı okuyacaklara önsözü kitap bittikten sonra okumalarını tavsiye ederim. Çünkü öyle bir önsöz yazmışlar ki bütün olayları anlatıyor. Heyecanını kaçırmak istemiyorsanız böyle yapın.

28.05.2013

sabır ve inat

Sabırlı biriyseniz ve biraz da inatçı iseniz kitabı bitirebilirsiniz.

11.07.2002

Fevkalade

Multu Ölüm gerçekten çok iyi bir kitap. Her ne kadar Camus hayattayken yayımlatmayıp Yabancı'yı yazsa da Multu Ölüm Yabancı'dan bile daha güzel. Kitapta gerçekten aklıma takılan birçok sorunun yanıtını buldum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.