Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Müfettişler Müfettişi 1 Kitap Açıklaması


Gerek büyük şehirlerde gerekse Anadolu'da yaşayan insanların zaaflarını, açmazlarını, içlerinde kıstırıldıkları döngüleri büyük bir ustalıkla anlatan Orhan Kemal, Müfettişler Müfettişinde, küçük bir şehrin yaşamını ele alıyor. Kim olduğunu bilmedikleri ama halinden, tavrından bir "devlet büyüğü" olduğuna karar verdikleri yabancıyla kurdukları ilişki, devletin bu insanlarda uyandırdığı korkuyla karışık saygı ve ayakta kalma telaşlan ile bu küçük şehrin insanları Orhan Kemal'in usta kaleminden bir insanlık komedyasına dönüşüyor.

Orhan Kemal'in kitapları bîr okurum hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz kakır, çok az yazar okurunu onun kadar biçimlendirir. Denilebilir ki her okurun hayatında, Orhan Kemal'in öncesi ve soması iki farklı zamandır. Onun kitapları aracılığıyla insan ve yaşam sevgisi, adalet ve vicdan duygusu, öğreticilik kaygısı güdülmeden, sadece yak bir insancıl bakışla girer hayatımıza. Bu nedenle öncesi ve sonrası kesin çizgilerle ayrılır ve her zaman sonrasında daha temiz oluruz, öfkelenmeyi değil sakinleşmeyi, yaralamayı değil anlamayı öğreniridir de boyun eğmeyi değil, değiştirmeye çalışmayı... Umudu ve iyimserliği yemden kazanmamız için yol gösterir bize.Sayfa Sayısı: 305

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

 

Puanlamalar
%80
%0
%20
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.06.2020

Tam Bir Profesyonel

Orhan Kemal'in klasikleşmiş karakterlerinin görülebileceği ve devamı olan Üçkağıtçı kitabıyla birlikte okunması gereken önemli bir eser. İnsanların kılık kıyafete nasıl önem verdiği, parası olmayınca ailesi tarafından itilip kakılan bir baba. Çıkar üzerine kurulu ilişkiler. Toplumumuzu birebir yansıtan Kudret Yanardağ'ıyla, Arabacı Kel Mıstık ve diğer bütünleyici karakterleriyle önemli bir Orhan Kemal romanı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.