Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Alexandre Dumas (père) (1802-1870): On dokuzuncu yüzyılda Avrupa’yı saran siyasal ve sosyal çalkantıları yaşamasına rağmen daha çok on altıncı ve on yedinci yüzyılın tarihi olaylarını konu alan üç yüzden fazla roman yazdı. Yaşadığı dönemin sevilen ve en çok okunan romantik yazarlarından biridir. Monte Cristo Kontu ilk kez 1844 yılında Journal des Débats’da tefrika edilmiş, Batılı kültür dünyasına tüketilmesi imkânsız bir arketip armağan etmiştir. Sinemaya, tiyatroya, televizyona ve hatta bilgisayar oyunlarına uyarlanmış, hakkında besteler yapılmış bu eser, Fransa’nın, Kral ve taraftarlarının Napoléon’un dönmesinden endişelendiği Restorasyon Dönemi’nde geçer. İftiraya uğrayan Denizci Edmond Dantès, bu şüphe girdabında sevgilisi Mercedes’i, babasını, özgürlüğünü bir anda kaybeder. Acı, korkunç tecrübelerle dolu bu dönemden kaderin cilvesi ve azimle çıkmayı başarır. Artık güçlü, bilgili ve zengin biridir ve aklında tek bir şey vardır: Tanrı’nın adaletinin gereğini yapmak. Doğu’dan gelmiş gizemli bir kont kılığında bir intikam meleği gibi Paris sosyetesinin üzerinde dolaşır ama intikamı yalnızca düşmanlarının değil masumların hayatını da değiştirecektir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör : Hande Koçak

 

 

Puanlamalar

%58,5
%24,4
%12,2
%2,4
%2,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.08.2020

mükemmel

bu kitabı okuduktan sonra hayata bakış açınız değişecek, insanın istedikten sonra başaramayacağı hiçbir şey olmadığını sadece sabredip beklemenin ne olağanüstü karşılıklarının olduğunu göreceksiniz..

06.04.2020

Klasik kitapların babası

Uzun süreden beri okumayı çok istiyordum, en sonunda okudum; muhteşem bir anlatıma sahip büyüleyici bir kitap.

28.03.2020

Klasiklerde baş ucu kitabım

"Hem cinayet hem hırsızlık, öyle mi?"" Hayır efendim. Buna cinayetten çok intikam , hırsızlıktan çok geri alma denir."İntikam,aşk ve ihanetin müthiş bir zekayla örülmüş sürükleyici hikayesi. Kitabını kalınlığı sizi korkutmasın elinize aldığınızda bırakamıyorsunuz

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.