Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Modernizmin Serüveni

Modernizmin Serüveni

Modernizmin Serüveni

Bir Temel Metinler Seçkisi 1840 - 1990

7/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Hazırlayan: Enis Batur
Yayınevi :

Sel Yayıncılık , Sanat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Rimbaud'nun "mutlaka modern olunmalı" sloganıyla, Meschonnic'in "modernizm iyileşilmesi gereken bir hastalıktır" saptaması arasına giren 150 yıl içinde yeryüzü kültürü, Batıdan Doğuya, Kuzeyden Güneye modernist bakışın egemenliği altında yaşadı. Enis Batur, temel bir başvuru seçkisi, bir eğitim aracı olarak tasarladığı Modernizmin Serüveni'nde, konunun farklı teorik cephelerine ışık tutan ana metinleri bir araya getirdi. Yalnızca sanat ve edebiyatın sınırladığı bir toplam değil buradaki: Felsefeden mimariye, geniş bir yelpazede bir çağın değerlerini, taşkınlıklarını, ütopyalarını gösteren bir kaynak kitap.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 565

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 565

Dil : Türkçe

ISBN: 9789755707624

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Temeli eksik bir kütüphane

Hayati Roman

Modernizmin Serüveni gibi bir kitabın, ülkenin konusundaki tek derlemesinin baskısının -yakın zamana kadar- bulunmaması bile kendi başına "modern"li kavramlarla olan maceramızın sarsaklığını özetler gibi.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (2)

çevirmen isimlerin yer almayışına dair ÿ"Ziyaretçi

selamlar. eserde çevirmen isimlerinin yer almayışından bahsetmişsiniz. doğru mu diye araştırma yaparken sel yayıncılık´ın sitesini de ziyaret ettim ve şu açıklamaya rastladım: ÿ"modernizmin serüveni´nde baskı sürecinde yaşanan teknik bir hata sonucu metinlerin sonunda baş harfleriyle kısaltılarak yazılan çevirmen isimlerinin listesi kitapta yer alamamıştır. bu hatadan ötürü çevirmenlerimizden ve okurlarımızdan özür dileriz.ÿ"

açıklamanın ardından ise çevirmen isimleri listelenmiş: berran ersan, turhan ılgaz, tevfik turan, cevat çapan, selahattin hilav, enis batur, güzin özkan, doğan şahiner, emre gönen, mehmet rifat, sema rifat, meltem cansever, ahmet demirhan, melih başaran, pelin aykut, ferma lekesizalın, emre özgüder, bülent tanju.

kitapla ilgilenenin, kitabı okuyanların / okuyacakların bilgisine.

ciltsiz olmamış

kesinlikle ciltli ve çevirmen isimlerinin bulunduğu baskısı yapılmalı,ciltsiz hiç olmamış.