4/5 - 17 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 332

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Nermin Yıldırım okura bu kez garip bir Ev’in; hemşirelerin “abla”, hastaların “misafir”, başhekimin “baba” diye adlandırıldığı, her geçen gün daha katı kurallarla yönetilen tuhaf ama bir yandan da çok tanıdık bir akıl hastanesinin kapılarını ... Tamamını gör
22,52 TL
29,63 TL %24
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Nermin Yıldırım

Nermin Yıldırım

Nermin Yıldırım 1980’de Bursa’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü’nden mezun oldu. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazdı. Unutma Beni Apartmanı yazarın ilk romanıdır.

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması

Nermin Yıldırım okura bu kez garip bir Ev’in; hemşirelerin “abla”, hastaların “misafir”, başhekimin “baba” diye adlandırıldığı, her geçen gün daha katı kurallarla yönetilen tuhaf ama bir yandan da çok tanıdık bir akıl hastanesinin kapılarını aralıyor. Biri Ev sahibi, diğeri misafir, biri genç, diğeri yaşlı, biri geçmişe, diğeri geleceğe bakan Esin ve Rikkat’ten hareketle, içeridekilerin ve dışarıdakilerin, tek tek çıldırmaktan vazgeçip topluca delirenlerin buruk, muzip ve her şeye rağmen ümit dolu hikâyesini anlatıyor.

Yıldırım, Misafir’de yetkin ve zengin diliyle, yakın geleceğe dair ürkütücü, tuhaf ama bir o kadar da tanıdık bir dünya yaratıyor. Baskıcı bir düzende, bir akıl hastanesinde kurduğu bu dünya, dış dünyanın hem bir parçası hem de ta kendisi gibi görünüyor.

Misafir, normalini yitirmiş, çokça incinmiş, bolca incitmiş bir dünyada, kırılmış hayallerin, ertelenmiş sevgilerin, hakkıyla yaşanamamış ömürlerin ortasında, kendine sığınacak yer arayanların romanı. Yıldırım, sızının ve şifanın hikâyesini, o derin anlatımıyla, incelikle, şefkatle dokuyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%52,9
%29,4
%5,9
%5,9
%5,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

20.02.2019

Hayaller ve Hayatlar

Sanalla gerçeğin birbirine karıştığı, gerçek dışının gerçek sayıldığı zamanımızda, yolumuzun hayır mı şer mi olduğunu bilemeden gidiyoruz.  Bir de bakıyoruz  ki aslında hiçbir yermiş ya da her şeymiş yolumuzun sonu. Bu yerde çoğu zaman şer hayra, kötüler iyilere üstün gelirmiş. İnlerden cinlerden, bir dudağı yerde bir dudağı gökte devlerden daha korkunçmuş insanoğlu. Hayaller, hayat içreymiş de hayatlar, hayallerin gerçekleşmesine mâniymiş çoğu zaman. Masallarda iyiler kazanır, kötüler kaybedermiş. Yaşarken de böyle olmasını beklermiş insan, olmayınca da bu duruma aklı ermez, belki de yitirirmiş inancını ve aklını. Kimin hasta, kimin şifacı olduğu belli olmayan bir akıl hastanesinde geçen roman, "işte yaşadığımız tam da bu" dedirtiyor. Yazar, aklınızdan ve kalbinizden geçenleri  en etkileyici şekliyle  ifade etmiş yine, diğer romanlarında olduğu gibi.

14.11.2018

Harika ötesi

Kitabi iki günde bitirdim. O kadar sürükleyici ki herkesin mutlaka kendinden birşeyler bulabileceği bir kitap yazmış Nermin Hânım çok başarılı herkese tavsiye ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız