3,5/5 - 18 Kişi Yorum Yap
161,0 TL
230,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 27 - 03 Aralık
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması

Mesnevî, hakîkate ulaşmak ve Allah'ın sırlarına âgâh olmak isteyenler için bir yoldur. Mevlâna, eserini etkili kılmak, fikirlerini, duygularını daha güzel açıklamak için bazı garip, müstesnâ hikâyeleri örnek olarak vermekte, irfân sahibi kişileri âdetâ büyüleyen güzel beyitlerini, bu hikâyeler arasına sıkıştırmaktadır. Birbiri içine giren bu nâdir hikâyeler arasında gizlenmiş bulunan Mesnevî cevherlerini, bu ilâhî hikmetleri bulup çıkarmak için çok dikkatle uğraşmak, emek sarf etmek ve çok sabırlı olmak gerekmektedir. Bu emeği hakkıyla sarf edenlerin başında doksan altı yıllık ömrünü Mesnevî'ye adayan, son icazetli mesnevîhan, rahmetli Şefik Can gelir. Şefik Can, Mevlânâ ve Mesnevîsi hakkında farklı dillerde yazılan kayda değer tüm kitapları okuduktan, Mesnevî tercümelerini yıllar süren bir dikkatle taradıktan sonra bu eseri kaleme almıştır. Beyitler, anlam kaybı oluşmamasına özen gösterilerek, en doğru şekilde ve güzel bir Türkçeyle ifade edilmiştir. Eserde geçen kıssaların kaynakları belirtilmiş, ima edilen ve açıklanan konuların Kur'an-ı Kerim'deki ve diğer büyük kitaplardaki yeri gösterilmiştir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%27,8
%44,4
%16,7
%11,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.11.2020

anlaşılır ve etkili mesnevi kitabı

en sade en etkileyici ve en anlaşılır mesnevi serisi

27.09.2020

Mesnevi

Şefik Can dan en yakın diliyle mesnevi anlatımı gayet güzel tavaiye edilir

07.03.2020

MÜKEMMİL

Dilimiz her dönem maalesef değişikliğe uğraması nedeniyle Mesnevi gibi bir başyapıtı eldeki meallerinden anlamak oldukça zor oluyor. Mesnevi-han merhum Şefik Can hocanın günümüz Türkçesinde akıcı ve anlaşılır bir halde sunduğu Mesnevi tercümesini tercih etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca, beyit gruplarına konusu ile ilgili başlıklar, beyitleri sıralaması ve bazı beyitlere anlamına dair eklediği dipnotlar okumanızı kolaylaştırıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.