Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Masaldan Öte, Melete

Masaldan Öte, Melete

Masaldan Öte, Melete

2/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Özden Umut Akbaş
Yayınevi :

Misis Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

2017 LOCUS Ödülleri “En İyi İlk Roman” Adayı

 

Sanatçıların inzivaya çekildiği, saygın ama karanlık sırlar taşıyan sanat okuluna adını veren “Melete” üç Yunan perisinden birisidir: Aoide (şarkı), Mneme (hafıza) ve Melete (uygulama). Yani kardeşlerden en küçüğü.

 

Melete’nin, sanatçılara çalışmaları sırasında “ilham” verdiğine inanılır. Okulun kurucuları burayı yeni yetişmekte olan sanatçıların, dış dünyanın müdahalesinden uzakta, sadece sanatlarına odaklanabilecekleri bir yer olarak tasarlamıştır. Yazar Imogen ve dansçı kardeşi Marin, özel olarak seçildikleri Melete’de sanatı ve aşkı uzanabilecekleri kadar yakınlarında bulmuştur. Ancak kısa süre içinde okulda gözle görünenden fazlası olduğunu anlamaya başlarlar. Imogen çocukken hayalini kurduğu bir rüyayı yaşamaktadır. Ancak geçmişinden kaçmak ve gerçek arzusuna ulaşmak istiyorsa, korkunç bir bedel ödemek zorundadır...

 

“Kat Howard olağanüstü bir genç yazar ve çok güçlü bir roman yazmış. Bu kitap aile olmayı, sanat için ödemeye hazır olduğumuz bedelleri, periler ülkesinin tuhaf müziğini ve insanı büyüleyen ortamını anlatıyor.”

-Neil Gaiman- Amerikan Tanrıları’nın Yazarı-

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5x21

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 380

Medya Cinsi : Ciltli

ISBN: 9786056665516


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!