Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Martıya Uçmayı Öğreten Kedi

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi

9/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Saadet Özen
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Okyanusu aşmaya çalışırken, dökülen petrolden zehirlenen genç martı Kengah, son kalan gücüyle karaya ulaşmayı ve orada yumurtlamayı başarır. Kengah, ölmeden önce, içinde yavrusunun bulunduğu yumurtayı kedi Zorba'ya emanet eder ve ondan üç konuda söz ister. Zorba, yumurtayı yemeyecektir; yavru doğana kadar yumurtayı sıcak tutacak, ona gözkulak olacaktır; bir de, yavru doğunca ona uçmayı öğretecektir. Zorba, bu martının durumuna pek üzülür, hiç düşünmeden bu üç konuda martıya kesin söz verir. Oysa yavru martı Şanslı, yumurtadan çıktığında, Zorba işlerin pek de kolay yürümeyeceğini anlar. Bebeğe bakmak, onu öteki kedilerin pençesinden korumak bir yana, Zorba'yı annesi sanan küçük Şanslı'ya uçmayı öğretmek de ayrı bir derttir. Martıya Uçmayı Öğreten Kedi, birbirinden çok farklı iki canlının bir arada yaşamasının, birbirini sevip saymasının öyküsüdür. Şili'li ünlü yazar Luis Sepulveda'nın bu kitabı, kısa sürede 12 dile çevrilip dünyada bir milyonun üzerinde satış yaptı. Bir kedi ile yavru bir martı arasındaki inanılmaz sevgi ve dostluğu, alabildiğine sıcak bir anlatımla sunan Sepulveda'nın bu kitabını çocuklar kadar büyüklerin de keyifle okuyacağından hiç kuşkumuz yok.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 105

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 86

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Çocuk Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 105

Dil : Türkçe

ISBN: 9789755109428


Yorumlar (3)

..

İnsan olmayı öğreten kedi olmalıymış aslında kitabın adı. Başlangıçta çok üzülerek de okudum aslında ama sonrası o kadar güzeldi ki... Dostluk, hoşgörü, farkındalık, azim gibi şeyleri geçtim, sırf kitaptaki tipler için bile okunabilecek/okutulabilecek bir kitap.

DEĞERLER EĞİTİMİ

Ben bir Türkçe Öğretmeniyim.Bu dönem 7.sınıf öğrencilerime okuttum.İçinde dosluk,dayanışma,cesaret,verilen sözü tutma,güven,başarı,azim gibi değerler var.Anlaşılması da kolay.Yani kendi küçük,etkisi büyük bir kitap.

.

Sevdiğim çocuklara armağan edebileceğim güzel bir çocuk kitabı. Bir Küçük Kara Balık gibi klasik olabilir mi emin değilim ama çocuklara ilham verebileceğini, olumlu yönde etkileyebileceğini düşündüm okurken.