Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Makedonya 1900

Makedonya 1900

Makedonya 1900

9/10 - 14 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

... Urla'da üç yıl yatağında sılasını yaşadı. Baktığı yerden gözlerini ayırmadan sık sık dalar giderdi.

Arada, kendini tutamadığı sıralarda, "Ah, Florina'yı bırakmayacaktım, Florina'da ölecektim!" dedikçe, artık gölgelenmeye başlayan bakışlarında, cins atlar gibi, geniş sağrılı dik omuzlu dağlarının izdüşümleriyle Makedonya göklerinin ışığı yansır, yüzü bulutlardan sıyrılmış gibi aydınlanırdı.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Cumhuriyet Kitapları

İlk Baskı Yılı : 2005

Sayfa Sayısı : 224

Dil : Türkçe

ISBN: 9789756747064


Yorumlar (1)

Makedonya 1900 kitabını mutlaka okuyun ve mutlaka

2008´in Kasım ve Aralık aylarında, Fransızların BBC World gibi, uluslararası yayınlar için kullandıkları TV5 kanalında "LE DERNIER SEIGNEUR DES BALKANS" (Balkanların Son Efendisi) ismiyle bir mini dizi yeniden yayınlandı. 2005 tarihli. Film senaryosu, Viran Dağlar kitabı temelinde hazırlanmış. Fransızların entellektüel merakına şapka çıkardım. Onlara bu kadar yabancı bir konu için para koyup, proje üretmeleri ve film yapmaları çok enteresan. Necati Cumalı´nın Makedonya 1900 ve Viran Dağlar kitaplarını hepimiz okumalıyız. Necati Cumalı´daki gerçekçilik, sadelik ve duygu derinliği dikkat çekici. Osmanlı´nın son döneminde Balkanlar´daki durum ve duygular nasıldı?
Necati Cumalı, çok özel bir pencere açıyor okuyucuya...Makedonya 1900 üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin insanları kendisine çekiyor. Hem büyük bir keyifle, hem de hüzünle okudum.
Mutlaka okuyun ve mutlaka okutun!