4,5/5 - 15 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 493

Dil : Türkçe

"Lucky, o sırada sitenin bahçesini, siteyi Batıkent'e bağlayan caddeden ayıran bahçe duvarına doğru füze hızıyla gitmekteydi. Kim görse, duvara çarpacak derdi, ama tabii ki öyle bir şey olmadı. Sanki hava ... Tamamını gör
30,8 TL
44,0 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Sezgin Kaymaz

Sezgin Kaymaz

Sinop (Erfelek) doğumluyum. 5 yaşıma kadar orada kaldım, babam bizi terk ettikten sonra 5 kardeş, bir de anne Konya'ya taşındık. İlkokulu ve Koleji (O zamanlar Maarif Kolejiydi) Konya'da bitirdim. 1980'de Hukuk okumak için Ankara'ya geldim. Sporla ilişkim okulla olan ilişkime ağır bastığı için üçüncü senemde Hukuk Fakültesinden ayrılıp Hacettepe İngiliz Dil Bilimine geçtim. Son sınıfa kadar okulun en başarılı öğrenci ... Tamamını görKitap Açıklaması


"Lucky, o sırada sitenin bahçesini, siteyi Batıkent'e bağlayan caddeden ayıran bahçe duvarına doğru füze hızıyla gitmekteydi. Kim görse, duvara çarpacak derdi, ama tabii ki öyle bir şey olmadı. Sanki havada fren yaptı it! Sonra zarif bir iniş yaptı donmuş toprağa. Hiç kaymadı ayakları. Aynı zarafetle olduğu yerde yüz seksen derece döndü. Kendisini çağırıp duran adama bakarak boynunu eğdi, donup kurumuş çimlere burnundan sıcak hava püskürttü, sağ patisiyle bir boğa gibi eşeledi durduğu yeri."
Lucky adlı muzır bir Doberman sayesinde ve kaderin cilvesiyle yolları kesişen insanların hikâyelerini anlatıyor Sezgin Kaymaz. İnsanın ağzından köpeği anlatmakla kalmayıp köpeğin gözünden de hayatı izlememize imkân tanıyor. Muhabbeti bol, neşesi de hüznü de eksik olmayan bir roman.

"Bu 'puşt, dalavereci, üçkâğıtçı, yılan ruhlu, ispiyoncu ve yalancı, şerefsiz ve haysiyetsiz' köpeğin peşinden, Mevlana'dan, Nietzsche'den, Âşık Veysel'den (hatta bazen bizzat Lucky'den!) deyişlerin rehberliğinde Ankara'nın bütün alemlerini dolaştık, milletvekillerinden ev kadınlarına, taksicilerden orospulara, çeşit çeşit hayata girdik."
Aksu BoraSayfa Sayısı: 493

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Puanlamalar

%93,3
%6,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Okunmalı

Eğer hayvanları da seviyorsanız elinizden düşmeyecek ve gözyaşlarınızı da tutamayacaksınız.

Harikulade

Okuduğum en güzel kitaplardan biri. Kahkahalarla gülerek okudum, sonunda hüngür sümük ağladım. Ah, Sevgili Lucky:)

Ağladık bir de!!

Kazık kadar olup da hala bir kitap okuyarak ağlayacağımı tahmin etmiyordum doğrusu... Gerçekten çok güzel bir kitaptı, en son 8 yaşımda kovanını savunurken ölen balarısı için ağlamıştım, çok güzel geldi bu kitap çok.