9,75 TL
Standart Teslimat : 21 Mayıs - 24 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kuyucaklı Yusuf Kitap Açıklaması

 

“Hayatta hiçbir şey ona kıymetli görünmemiş, peşinden koşmak, erişmek, sahip olmak arzusunu vermemişti. Etrafına daima bir yabancı gözüyle bakmış, hiçbir yere bağlanmak arzusu duymamış, bu yalnızlığının gururu içinde memnun olmaya çalışmıştı. Şimdi ilk defa bir şey istiyor, hem de korkunç bir şiddetle istiyordu.”

Sabahattin Ali’nin en etkileyici romanlarından biri olan Kuyucaklı Yusuf, taşrada geçen imkânsız bir aşkın hikâyesi. Aşkın karşı konulmaz gücüyle yüzleşen ve dönüşen bir erkeğin portresi.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.06.2020

Zamana meydan okuyor, hala!

1900’lerin başlarında, Türkiye taşrasına dair gerçekçi bir manzarada, yüzyılı devirmiş bir dönemin anlatısında hala bugüne ışık tutabilen bir yapıt Kuyucaklı Yusuf. Değişen, dönüşen toplumsal formasyonlara karşın, birey-toplum ikilisinin tabi olduğu güncel iktidar ilişkilerinin  20. yy. başına uzanan köklerini zamanın ve modernizmin perdelerini yırtmayı başararak resmetmeyi sürdürüyor Sabahattin Ali.

16.03.2019

Tavsiye ederim

Anlatımı akıcı, sürükleyici bir kitap, Yusuf’un naifliği, Anadolu insanı ve kültürü keyifle okunacak bir kitap .

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.