24,0 TL
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Küçük Yağmur Damlası: Doğanın Eşsiz Hikayeleri 4 Kitap Açıklaması

 

Çocuklar için hem eğlendiren hem öğreten bir kitap arayışında mısınız? Küçük Yağmur Damlası: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri 4 kitabı, her çocuğun sahip olması gereken bir eser. Bir yağmur damlasının öyküsünü konu alan kitap, görselleriyle dikkat çekiyor. Okul öncesi çağında ve ilk okuma döneminde olan çocuklar için uygun olan eser, çocukların hayal dünyasını geliştiriyor. Gelin, küçük bir yağmur damlasının serüveninin anlatıldığı eseri daha detaylı inceleyelim.

 

"Küçük Yağmur Damlası: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri 4" adlı kitabı neden okumalısınız?

Öyküsüyle olduğu kadar didaktik üslubuyla da ilgi çeken, yağmurun oluşumunu ve yağmur damlasının serüvenini anlatan Küçük Yağmur Damlası: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri 4, çocuklara su döngüsünü detaylı bir şekilde aktarıyor. Kitap, bu döngünün önemini ve gerekliliğini anlatırken basit ve sade bir dil kullanıyor. Bu yönüyle çocuklar, cümleleri rahat bir şekilde algılayıp yorumlayabiliyor. Eserde ana karakter olarak yer alan su damlası, sevimli ve ilgi çekici bir şekilde betimleniyor. Bu ifadeler ise çizimlerle destekleniyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Okul öncesi döneminden itibaren tercih edilebilecek Küçük Yağmur Damlası: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri 4 kitabının Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlandığını biliyor muydunuz? Peki, orijinal adı ''Little Raindrop'' olan bu eserin birçok çocuk kitabının yazarı olan Melanie Joyce tarafından yazıldığını daha önce duymuş muydunuz? 2020 yılında yayımlanan eser, toplam 24 sayfadan oluşur. Bir solukta okunabilen kitap, çizimleriyle çocukların hikâyeyi hayal dünyalarında canlandırabilmelerini sağlar. Türkçeye Anıl Ceren Altunkanat tarafından çevrilen kitabın içerisinde Gina Maldonado'nun çizimleri yer alır. En çok tercih edilen çocuk kitapları arasındaki Küçük Yağmur Damlası: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri 4, anlatım dili ve kurgusuyla sadece çocukların değil ebeveynlerin de ilgisini çeker.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Küçük Yağmur Damlası: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri 4 adlı kitabı sevdiyseniz bu kitap gibi öğretici ve eğitici bir kurguya sahip olan, çocukların ilgisini çeken diğer eserleri de tercih edebilirsiniz. Yazar Melanie Joyce tarafından kaleme alınan bu seçenekler arasında aynı seriye ait olan Küçük Meşe Palamudu: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri -2, eğlenceli kurgusuyla çocukların dikkatini çekecek Uç Paytak Uç-Minik Penguenin Büyük Macerası, macera dolu öyküsüyle kitap okuma alışkanlığı kazandıracak Kümesteki Büyük Gizem, birden çok masalla çocukların hayal gücünü geliştirecek Macera Masalları-İçinde Serüven Var! ve bir ineğin şöhret serüvenini anlatan Süper Yıldız İnek adlı kitaplar bulunuyor. Bu eserlerin her biri, çocukların okuma kabiliyetlerini geliştirmek üzere kaleme alınan kitaplar arasında yer alıyor.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.02.2021

Güzel

Çok akıcı ve eğlenceli bir kitap.benzer olay döngüsüyle yeni kitaplar oluşturulmalı.çocukların doğanın işleyişini anlamalarına katkı sağlıyor

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.