140,6 TL
Standart Teslimat : 07 Temmuz - 10 Temmuz
Bu üründe kargo bedava!

Kotlin Kitap Açıklaması

 

17 Mayıs 2017 tarihinde Google, Android geliştiricilere deyim yerindeyse parmak ısırtacak bir duyuruda bulundu: “Today we're making kotlin an officially supported language for Android”. Bu duyuru ile Google, Kotlin programlama dilini Android uygulamaları geliştirmek için resmi dil olarak ilan etti. Bu ilanla birlikte Şubat 2016’dan itibaren sadece iki versiyonu yayınlanan Kotlin’in yıldızı birden parlamaya başladı. Bizde bu çağrıya duyarsız kalmadık ve Türkiye’de ilk Kotlin kitabını hazırladık.

 

Kotlin için başlangıç ve orta seviyede olan bu kitap özellikle programcılığa yeni başlayanlar veya Android ile uygulama geliştirmeden önce bu dilin temel çalışma prensiplerini öğrenmek isteyenlere hitap etmektedir. Kotlin programlama dilini kavramak çok basittir. Bu da Kotlin’i daha hızlı öğrenmeyi sağlamaktadır. Programcılığa yeni başlayanlar Kotlin ile temel programcılık kavramlarını daha hızlı bir şekilde öğrenebilirler. Kotlin, Java ile %100 uyumlu çalışan bir dil olduğundan özellikle Android geliştiricilere hitap etmektedir.  Kotlin içinden Java, Java içinden Kotlin kodları çağrılabilir. Sözü daha da uzatmadan Kotlin öğrenilmeyi hak eden Java uyumlu, desteği büyük ve geleceği parlak olan bir programlama dilidir.

 

Kotlin programlama dili ile çalışma nedenlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 

  •   Herhangi bir Java IDE ile uyumlu olarak proje geliştirilebilmesi.
  •   Java’ya kıyasla kod satır sayısını %40 oranında azaltması.
  •   JVM tabanlı bir dil olması. 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

03.06.2020

KOTLİN

Kitap çok iyi,  Kotlin yazılım dili hakkında birçok bilgiyi edinebilirsiniz. Mobil programlamada Kotlin'in Java'ya göre daha iyi buluyorum Anlatımı kolay, bilgilendirici ve öğretici bir kitap..

02.06.2020

Kitabı Beğendim.

Kotlin kod mantığını kavrama konusunda faydalı bir kitap olduğunu düşünüyorum. İnternet ortamında toplu halde bulamayacağınız bilgilerin yer aldığı bir el altı kitabı olarak değerlendirebilirim. Programlama konusunda deneyimsiz olanlar(benim gibiler) için kafa karıştırıcı noktalar olabiliyor. Bunu da kitapla beraber gönderilen DVD'deki videolar ve kod örnekleriyle aşmaya çalışan Yazar Mehmet Ali Sıcak'a Teşekkür ederim. (Kitabın anlatım dili de gayet akıcı bu arada.)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.