Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Koruyucu Psikoloji

Koruyucu Psikoloji

Koruyucu Psikoloji

Çocuk Eğitiminde Duygusal Rehberlik

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Timaş Yayınları , Psikoloji Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Zaman geçiyor, hayat hızlanıyor, günümüzde her şey gibi anne babalık tutumları da yeniden tanımlanıyor. Bugün çok sayıda aile çocuklarıyla sorun yaşıyor ve sayısız kaynaktan gelen bilgilerin bombardımanı altında kafaları karışıyor. Ne yapmalıyız? Doğru bir anne-babalık nasıl olmalı? Çocuklarımızı rekabetçi kişiler olarak mı yetiştireceğiz yoksa erdem sahibi insanlar olarak mı?

‘Koruyucu Psikoloji’ merhamet ve vicdan sahibi çocuklar yetiştirirken onları dış dünyanın getirebileceği gerginliklerden nasıl koruyacağımızı tartışıyor. Çocuklarımıza erdem, dürüstlük, ahlak, vicdan gibi değerleri aktarırken onlarla en güzel biçimde iletişim kurmanın yollarını ortaya koyuyor. Hedefi, 'duygusal ve ahlaksal zekâsı yüksek insanlar’ yetiştirmek olarak belirliyor. Ve ısrarla, hiçbir zaman hiçbir şey için geç kalınmış olmadığını; iyi niyet, çaba ve kararlılıkla yüründüğünde yaşananların hayatı anlamlandıracak ve kolaylaştıracak birer tecrübeye dönüşebileceğini vurguluyor.

Prof. Dr. Kemal Sayar ve Psikolog Feyza Bağlan’dan, modern dünyada her aileye gerekli olan anne babalık tutumları üzerine kapsamlı ve farklı bir kılavuz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 336

Dil : Türkçe

ISBN: 9786051142319


Yorumlar (2)

Aradığım kitap

Bu tür kitaplardan aldım okudum fakat böylesi içeriği dolu, öğretici, anlatımı sade, akıcı olanı denk gelmedi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Usta işi!

Çocuk psiklojisi, ebeveyn davranışları gibi konularda yazılmış yüzlerce, belki de binlerce kitap var. Çoğu da ya çeviri, ya da çeviri kokan sözde kitaplar. Ama bu kitap gerçekten farklı, çünkü yazan hem bizden biri, hem de gerçek bir uzman. Örnekler, çözüm önerileri birçok kitabın aksine, tutarlı ve akıcı. Kitabı okuyunca kendinizin de farkında olmadan yaptığı ya da sebep olduğu yanlışlıkları fark edebiliyorsunuz. Bravo Kemal Sayar!