Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Korsanlar, Punklar ve Siyaset

Korsanlar, Punklar ve Siyaset

Korsanlar, Punklar ve Siyaset

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Ulaş Uçan
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

FC Sankt Pauli... Hamburg'un “red light” bölgesinde bir futbol kulübü; travesti bir başkan; punklar, çapulcular ve fahişeler tarafından doldurulan tribünler; anarşistler tarafından yönetilen, korsan bayrağı altında birleşmiş bir kulüp...


Dünya tarihinin en kült kulüplerinden biri olan St. Pauli için söylenen bu sözler belki de en klişe söylemlerin yan yana gelmiş hali. Ancak gerçek St. Pauli değil. Korsanlar, Punklar & Siyaset’te yazar Nick Davidson, FC St. Pauli’nin neyi temsil ettiğinden bulunduğu şehir için ne anlam ifade ettiğine kadar pek çok kaynağı ve fikri bir araya getiriyor.


2007’de Davidson babasıyla birlikte St. Pauli’nin stadı Millerntor’a, ilk maçını izlemeye gider. İzlediği takım ve taraftar grubu futbola olan inancını güçlendirir. İşte bu kitapla Davidson, gerçek St. Pauli'yi, yani yalnızca futbolda değil hayatta da faşizm, ırkçılık ve cinsiyet ayrımcılığına göğüs geren; tutkulu, sol görüşlü bir taraftar grubuna sahip bu oluşumu araştırmak için klişelerin ötesine geçiyor.


Bu kitabı okuyun ve futbolun bambaşka bir yönüne âşık olun.


 (Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 328

Ebat : 14x21

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786053756699


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!