4/5 - 54 Kişi Yorum Yap
24,63 TL
35,19 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 02 Nisan
Standart Teslimat : 04 - 06 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Dünya edebiyatının başyapıtlarından biri olduğu tartışmasız kabul edilen Körleşme, Almanya'da edebiyatın, politikanın kirli gölgeleri altında yitip gitmeye yüz tuttuğu bir dönemde yazılmıştır. Ancak, Elias Canetti kurguladığı zaman ve mekân, kullandığı dil ve üslup, karakterlerindeki soyutlamanın isabetliliği ve bunları aktarmadaki başarısı sayesinde sınırları aşmış, evrenselliğin en üst boyutlarına ulaşmıştır.

Çoktandır kendi fildişi kulesine çekilmiş bir aydının trajedisinde cisimleşen Körleşme, insanoğlunun kendi eliyle kurduğu, sonra da kendisine yabancılaşmış, düşman kesilmiş bulduğu dış çevreyi, son derece özgün bir biçimde ve en uçta sayılabilecek araçlarla tasvir etmeyi başarıyor.

İnsanın gerçeklik karşısında ne ölçüde körleşebileceğini, her dönemde ve her toplumda rastlanabilen "aymaz" aydın karakterinde ustalıkla yansıtan Canetti, düşünce ile gerçeklik arasındaki kopuşun hikâyesini anlatırken yarattığı dehşet atmosferiyle okuru derinden sarsıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 565

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

 

Puanlamalar

%68,5
%16,7
%5,6
%3,7
%5,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.01.2019

Körleşme

Oğuz Atay'ın önerisiyle çevrilmeseydi kitabı bitirebilmek için bu kadar mücadele vermezdin konusu yavaş ilerliyor yazı puntoları küçük okuması zor bir kitap yine de Kien uzun süre aklımdan çıkmıcak.

07.10.2018

Ahmet Cemal çevirisiyle Körleşme

Bir başyapıt bence romanın ötesinde yazarın öteki eserleriyle birlikte değerlendirilmeli örneğin insanın taşrası kitle ve iktidar ısrarla tavsiye edeceğim bir eserdir.

02.04.2016

körleşme

Ağır ilerleyen bir hikaye ortalama bir kitap 10 üstünden  4 5 verebilirim sevene vardır

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız