Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Köpek Kalbi, hem Rusya'da hem de Batı'da geçen yüzyılın sakıncalı kitaplarından. 1925'te yazılan, ülkesinde ancak 1987'de yayımlanabilen bu roman, 1917 Rus Devrimi'nin toplumsal sonuçlarına odaklanmış. Yer yer Frankenstein'ı andıran, gerçeküstü atmosferiyle kendisini bir distopyanın eşiğinde tutan bir kara mizah, Köpek Kalbi. Oldukça sağlam iplerle birçok metne bağlanan anlatısı, Rus bir doktorun elinden ortaya çıkan tehlikeli bir insan-hayvan türünün, insan doğası üzerinden burjuva ve proleterya görünümlerini yakalayıp hicvediyor. Postmodern romanın unsurlarını, yazıldığı döneme rağmen içinde saklayan Köpek Kalbi; Gogol'un hemşehrisi ve en önemli mirasçısı, Usta ile Margarita'nın yazarı Bugakov'un komünist devrime ve dünyaya bakışını yansıtan küçücük bir roman.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 62

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dedalus

 

Puanlamalar

%66,7
%22,2
%11,1
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.12.2015

yeni baskısı çıkmış

Eski baskısı hatalarla doluydu ama yeni baskısına göz attığımda hem Rusça aslından yeniden çevirmişler hem de hatasız olmuş. teşekkürler

22.01.2015

Dil

Dil yönünden çok basit hatalar yapılmasına ve bazı cümlelerin anlamlı bir bütün oluşturmaması dahi Bulgakov gibi bir dahinin yazdığı bu eserin ilgi çekiciliğini gölgeleyememiş.

03.05.2013

Hatalarla dolu

Kitap güzel bir kapakla, kitapları hala basılı olarak okumayı tercih edenler için albenisiyle dikkat çekiyor. Küçük yayınevlerine dikkat çeken bir kitap dergisi eleştirisinden sonra aldığım bir kitaptı fakat küçük yayınevlerinin aynı zamanda editör bütçelerinin de küçük olduğunu kitapta sürüyle yer alan yazım hatalarından anlamış oldum. Mümkünse düzeltilmiş bir baskısını ya da başka bir yayınevinin baskısını edinin.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.