Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kök Tengri'nin Çocukları

Kök Tengri'nin Çocukları

Kök Tengri'nin Çocukları

Avrasya Bozkırlarında İslam Öncesi Türk Tarihi

9/10 - 10 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Bilge Kültür Sanat , Araştırma - İnceleme Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Türkler… Esir düştüler, savaştılar, barıştılar… Uzak Asya’dan Akdeniz’e kadar uçsuz bucaksız bir coğrafyaya yayıldılar. Devletler kurdular, devletler yıktılar. Çin’e aman vermediler. Birçok farklı isimle anıldılar, farklı dinlere inandılar. Çok büyük bir medeniyet yarattılar.  Başka medeniyetlerin yükselmesine katkıda bulundular. Hepsi de masmavi Gökyüzünün (Gök-Tanrı’nın) altında buluştular.

Türkler kimdir? Nereden gelirler? Hangi dinlere inanırlar? Tarihleri ne zaman başlar? Nasıl teşkilatlandılar? Ve en önemlisi nasıl bu kadar başarılı oldular?

Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, bu kitabında yukarıdaki soruların ışığında Orta Asya’dan Avrupa’ya kadar yayılan Türklerin İslamiyet öncesi tarihlerini bütüncül bir şekilde okuyucuya sunuyor. Karmaşık gibi görünen bir tarihi yalın şekilde anlatan, örneği az rastlanır bir çalışma...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2013

Ebat : 16,5 x 24

Sayfa Sayısı : 368

Dil : Türkçe

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786055261658


Yorumlar (1)

Okunması gerekli.

Çince bilen sayılı öğretim üyelerimizden Ahmet Taşağıl´ın bu eserine, İslam öncesi Türk Tarihini derli toplu anlatan en iyi çalışma diyebilirim. Yediden yetmişe herkesin anlayabileceği, akademik dile kaçmamış, zevkli bir kitap olmuş.Öğretmenlerin ders kitabı olarak kullanabileceği, müfredata girmesi gereken bir eser.