4/5 - 13 Kişi Yorum Yap
5,95 TL
8,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 01 Mart - 06 Mart
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Kızıl Veba Kitap Açıklaması

Jack London’ın 1912 yılında The London Magazine’de tefrika halinde yayımlanan romanı Kızıl Veba, modern edebiyatın ilk post- apokaliptik metinlerinden biri kabul edilir. London romanında, 2013’te patlak veren dünya çapında bir salgının insan ırkının neredeyse tamamını yeryüzünden sildiği, ilkel yaşamın geri döndüğü, gerçekleşmesi son derece muhtemel bir “yeni” dünya tasavvur eder. Salgın sürecinde izolasyonun önemini, nüfus yoğunluğunun, özellikle de dünya nüfusunun salgınlardaki rolünü, insanların son derece kritik durumlarda kapıldığı bencilliği, kolektivizm ve bireyciliğin karşı karşıya gelişini, biliminsanlarının özverisini son derece gerçekçi biçimde işler.

Bundan 108 yıl önce, şu an deneyimlemekte olduğumuz meselelere kitabında yer veren London’ın yazdıkları şimdierde, seyircisi değil bizzat aktörü olduğumuz en derin krizin öngörülemez, diğer bir deyişle “siyah kuğu” vakası olmadığını, insan merkezli yaklaşımların dünyayı anlamamıza yetmediğini kanıtlar nitelikte. Bu bağlamda Kızıl Veba yazıldığı tarihten bir yüzyıl sonra, farklı bir bakış açısıyla yeniden okunmayı hak ediyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%53,8
%38,5
%0
%7,7
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

21.01.2021

Kısa ve etkileyici

Kızıl Veba'nın başlamadan önceki dünyanın durumu, hastalığın başlangıcı, ilk başta dikkate alınmayan ve saklanan hastalığın yayılmasıyla birlikte ortadan kalkan otoriteler ve medeni denilenin kısa sürede vahşileşme süreçleri, bugün içinde yaşadığımız pandemi süreciyle ne kadar tanıdık olduğumuzu götürürüz. Kısa ve etkileyici bir eser.

19.01.2021

Kesinlikle okunmalı bir kitap

Yaşadığımız dönemi en iyi anlatan kitaplardan biri

11.01.2021

Kesinlikle okunmalı

Bir solukta okunası bir eser. Yıllar önce yazılmış olsa da dönemimize ışık tutması güzel bir öngörü ve tecrübe örneği.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.