5,7 TL
Standart Teslimat : 25 Mayıs - 28 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kırk Yama Kitap Açıklaması

 


İsyan, aşk ve sükût…
İnsan, şehir ve hayat…

Kırk yıllık yaşanmışlıkların yüreğin imbiğinden süzülüp özün közünde pişmesiyle doğan şiirleri, şairin sergüzeşt-i hayatıdır. Daha önce ilk gençlik şiirlerini "Şebnemler Düştü Deli Kanıma" ile kitaplaştıran şair, bu kitabında delikanlılık şiirlerinden seçtiklerine de yer vermiş. Kitapta ilk gençlik yıllarının; zamana, şehre ve tüm dayatmalara isyanını ve üzerine titrediği ötelerin aşkıyla yanan yüreğini bulabilirsiniz.

Şairin kalbi kırk yamalı bohçanın altındaki dünya… Kendisini, hayatı ve yaşadığı şehri kalbinde ve beyninde örseleyip bütün bunlara dışarıdan bakan şair bazen aşkla bazen isyanla ve bazen sükutla dökmüş içini mısralara… Kırk yaşına kadar yaşadıkları, gelgitleri, çektiği gönül ve ruh sancılarından seçmelerdir "Kırk Yama"daki şiirler. Şairin değişen şiir dünyasını kitapta tarihi sırayla verilen şiirlerden takip etmek mümkün.

Şairin dediği gibi "şiirler şairin özgeçmişi"dir.

Zaman
Zaman nedir ki, zaman?
Salıncakta salınan…
Bir ileri bir geri,
Aynı yerde seferi…

Zaman nedir ki, zaman?
Bir dolap bir şadırvan,
Başımda taş yürekli
Döner durur sürekli…

Bir soru ki el aman!
Zaman nedir, mekân ne?
Bir mekânda bin zaman
Her insan bir pervane!
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Arı Sanat Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.