Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kimdir Bu Mitat Karaman?

Kimdir Bu Mitat Karaman?

Kimdir Bu Mitat Karaman?

9/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Can Yayınları

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Böylesine sıradan bir anda nasıl bir değişim yaşanabilir ki? En fazla ne olabilir? Mitat televizyonda aynı şeyleri geveleyip duran adamlardan birinin sarf edeceği muhteşem bir sözle hayatı hakkında büyük bir uyanış mı yaşayacak? Çitlediği çekirdeğin kabuğu dişetlerine saplanacak, bunu fark etmeden ağzını kapatınca fantastik filmlerdeki canavarlar gibi can mı verecek? Kabuğu tamamen kapalı olan antepfıstığını açmaya çalışırken elini mi kıracak? Ne olabilir ki Allah aşkına?


Evden işe, işten eve gidip gelen son derece sıradan ve silik birinin başına ne gelir ki, demeyin… Karakterimiz Mitat bir gece uyandığında, diyafonun düğmesine basmak ve apartmanın kapısını açmak zorunda kalır. Ve hayatı bütünüyle değişir… Doğu Yücel’in bu sürükleyici yeni zaman polisiyesi güçlü bir kara mizah örneği, bir paranoya kuyusu, okudukça açılan, heyecan verici bir yeni Türkiye panoraması. Devamı gelsin isteyeceksiniz.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 336

ISBN: 9789750736087


Yorumlar (1)

H'siz Mitat sürekli ölüm ile yaşam arasında. Tıpkı hayatın kendisi gibi...

Kendini ezikleme ile özeleştiri / mutevazılık arasındaki ince çizgide duran, gündelik yaşam tarzı olarak tipik bir şehir insanını yansıtan Mitat sıradanlığına rağmen okuyucunun gönlünde taht kurmayı başarabiliyor. Beceriksiz, bahtsız bedevi Mitat olayları çözebildiği için oldukça yetenekli biri aslında.Kitapta ayrıca şarlatan cemaatlerin ülke üzerindeki etkilerine de değiniliyor okuyucuyu sıkmadan, rahatsız etmeden.Kurgu ve betimlemeler çok başarılı. Hayalperest manifesto 'Varolmayanlar' için söylediğimi tekrar söylüyorum. Kesinlikle müthiş bir senaryo çıkar bu işten. Doğu Yücel'in okurları ile iç içe olması, okur fikir ve yorumlarına önem vermesi başarısını olumlu etkiliyor tabi ki. Bir sonraki kitabında tekrar Cennet Apartmanına dönüp Für Elise melodisi dinleyen aile babası Mitat'ı mı okuruz, araba mezarlığına gidip Pentagram mı dinleriz yoksa Flight 666 uçağında Fear of the Dark mırıldanan yepyeni kahramanımız mı olur bekleyip göreceğiz.