Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Keşke Bugün Kendimle Karşılaşmasaydım

Keşke Bugün Kendimle Karşılaşmasaydım

Keşke Bugün Kendimle Karşılaşmasaydım

9/10 - 13 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Mustafa Tüzel
Yayınevi :

Siren Yayınları

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Nobel edebiyat ödüllü Herta Müller’den, faşizmin gölgesinde yaşayan ve yaşananlara dair sarsıcı bir roman: Keşke Bugün Kendimle Karşılaşmasaydım. Müller, sorguya çağrılı adsız kahramanıyla birlikte okurunu uzun bir tramvay yolculuğuna çıkarıyor ve camın dışında akan manzara, bütün bir yaşamın dökümü halinde sayfalara yansıyor. Tramvay hattın üzerinde dümdüz ilerlese de dünya yavaş yavaş rayından çıkıyor ve bir kadınla bir erkeğin arasındaki en kısa mesafe, sonsuzluğa uzanıyor.

 

Keşke Bugün Kendimle Karşılaşmasaydım, sürekli yeni çehrelere bürünen ve adına hayat da denen aldanışın, hayal kırıklıklarıyla hayatını inşa etmeye çabalayan bir kadının öyküsü. Herta Müller’in kahramanının yolculuğu, yaşamın yükünü, geçmişin acılarını, ilişkilerin imkânsızlığını kapsıyor; sevgi işkenceye, işkence bağlılığa, bağlılık yalnızlığa dönüşüyor. İhbarcılar her daim kapı önlerinde dolanıyor, herkes birbirini gözetliyor, sorgular bitmek bilmiyor. Bizi yere çalmaya yeminli bu dünyanın üzerinde, dilenecek tek şey var belki de:

 

Delirmeyelim.

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2015

Ebat : 13,5x19,5

Baskı Sayısı : 2. Basım

Sayfa Sayısı : 200

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786055903558

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Sıkıntılı bir direniş hikayesi
Esra Ertan 27-04-2015

Aşk, bir imkanlılık, bir kendini icat etme hali olarak, bize diğerinin karanlığı ile kendi karanlığımızın kucaklaştığı noktada, karanlığın kontrolümüz dışında başka hallere dönüştüğünü gösteriyor. Bir evin, sokağın, okulun, marketin, karakolun, kentlerin ve denizlerin iç yasasını tahammül edilir kılan yek sarhoşluk hali... Ancak bu teslimiyet her zaman ihtiyaç duyulan huzuru mümkün kılmıyor.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!