İlk Baskı Yılı : 1988

Sayfa Sayısı : 565

Dil : Türkçe

İşlemediği bir cinayetten, müebbet kürek cezasına çarptırıldığı sıra, Henri Charrière'in özgürlük mücadelesinin bir ifadesi olarak doğdu Kelebek. Çok genç yaşında tutkunu olduğu i ... Tamamını gör

Tükendi

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


İşlemediği bir cinayetten, müebbet kürek cezasına çarptırıldığı sıra, Henri Charrière'in özgürlük mücadelesinin bir ifadesi olarak doğdu Kelebek.
Çok genç yaşında tutkunu olduğu idealleri ve gelecek arzusu onu 'insanca bir felsefe' ve 'üstün bir uygarlık'la tanıştırdı: Modern sistemin kokuşmuş yolları yerine Kızılderililer'in, cüzzamlıların, okuma yazma bilmeyen yoksul balıkçıların gerçek uygarlığıyla .
Bir, iki, üç, dört, beş; bir, iki, üç, dört, beş.
Ardı ardına sıralanan bu rakamlar aslında bir hücrenin uzunluğu: Bir uçtan bir uca beş adım.
Tüm yaşamın göz önünden geçtiği beş adım. Hayallerle ve tutkularla atılan beş adım. Yargıçlara, mahkemeye ve insan kazanmak yerine kaybetmeye dayalı yargı sistemine atılan beş adım.
Modern olarak nitelenen ülkelere atılan beş adım. Tüm duyguları iğdiş eden her türlü korkuyu insanın içine salan beş adım. Özgürlüğe ve geleceğe atılan beş adım.
Kelebek bir özgürlük mücadelesi...Sayfa Sayısı: 565

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: E Yayınları

 

Puanlamalar

%92,3
%3,1
%1,5
%1,5
%1,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Sürükleyici

kitap hikayesi ve olay akışı ile sürükleyivi bir kitap. sizi konusu ile içineçekiyor. okuyanlar asla pişman olmayacaktır. hele ki macera tarzı romanları severler.

...

her seferinde hayatı pahasına özgürlüğe koşan, dik duruşlu bir adam. bu kitabın tesadüfen özgürlüğün içine doğmuş, herhangi bir şekilde özgürlüğü kısıtlanmamış insanlar tarafından okunmasını gerçekten isterim. umarım ÿ"özgürlüğümüzÿ" ü kaybetmeden kapatırız gözlerimizi hayata.
ayrıca kitabı bitirmeden papillon u izlemek istemedim. ki izleyince filmin ne kadar yetersiz kaldığını gördüm.

okuMAk

Ölmeden önce okumanız gereken tek roman.