Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kedilere Dair

Kedilere Dair

Kedilere Dair

7/10 - 7 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: İnci Ötügen
Yayınevi :

Metis Yayıncılık , Edebiyat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Kedilere yakın yaşayan herkesin bildiği gibi onlar hakkında genelleme yapılamaz. Her biri apayrı karaktere sahip yaratıklardır kediler, basbayağı "birey"dirler. Has bir yazar olan Lessing de bunun gayet farkında olduğu için kedi ırkına bir güzelleme yazmak yerine, hayatına girmiş kedilerin hikâyelerini, hiçbir süslemeye başvurmadan anlatmayı tercih ediyor. Ama bazı kedilerin güzelliğiyle büyülenmekten de kendini alamıyor:

 

"Bej renkli, ... ön ayakların bitiminde gümüşe çalan patiler. Kenarları beyazla çerçevelenmiş olduğu için simli gibi duran kulaklar dikilip, öne arkaya oynardı; dinleyerek, algılayarak. ... Kuyruğu, ucu sanki diğer organlarının alamadığı mesajları alıyormuş gibi, bir başka boyutta oynardı. Hava kadar hafif, pür dikkat oturur, tüyleriyle, bıyıklarıyla, kulaklarıyla, bütün varlığıyla, bakar, işitir, hisseder, koklar, içine çekerdi. Eğer balık sudaki hareketin somutlaşmış, şekillenmiş haliyse, endamına bakılırsa kedi de hissedilmeyen havanın çizgiye dökülmüş ve biçimlenmiş hali.

 

Ah kedi; derdim, daha doğrusu tapınırdım: Güzeeeel kedi! Nefis kedi! Zarif kedi! İpek kedi! Tüylü baykuş gibi yumuşacık kedi, kelebek patili kedi, süslü kedi, inanılmaz kedi! Kedi, kedi, kedi, kedi."

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2004

Ebat : 13 x 19,5

Sayfa Sayısı : 152

Dil : Türkçe

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9789753424943


Yorumlar (1)

Yavru kedi katili misin ?

Bu nasıl kedi sevgisi..İzah edemiyorum hislerimi ve düşüncelerimi..Yavru kedileri nasıl, niçin ve de hangi mantıkla öldürüyorlar bir de kaleme alıp kitap basmış.