Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Karoo

Karoo

Karoo

9/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Pegasus

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Oscar ödüllü yazar Steve Tesich, Saul Karoo’nun hüzünlü ama çılgın dünyasını ustaca yaratıyor ve yerle bir ediyor.


Karoo sarhoş olamayan bir alkolik, oğluyla baş başa kalmaya katlanamayan sevgi dolu bir baba ve düzelttiği film senaryolarını aslında katlettiğini kabul eden bir film tamircisi.


Saul’ün bir yandan usta bir yönetmenin en iyi filmini, bir yandan da kendi kırık dökük hayatını “tamir ederken” seks, ölüm ve şov dünyasında yaptığı yolculuğa hem facialar hem de komedi eşlik ediyor. 


 


“Saul’ün seks, ölüm ve şov dünyası yolculuğu çok etkileyici.”


-Michael Herr-


 


“Dokunaklı, komik ve görkemli.”


-New York Book Review-


 


“İçinize işleyecek kadar komik, hiç beklemeyeceğiniz kadar dokunaklı ve film sektörü hakkında acımasız bir dürüstlüğe sahip.”


-Richard E Grant-


 


“Büyüleyici, bilgece bir öfkeyle dolu, gerçek bir satirik eser.”


-Arthur Miller-


 


“Harika. Kendini yok etmenin çıplak bir dürüstlükle anlatılışı. Saul öyle komik ki serbest düşüşe geçtiğinde biz de onunla yolun sonuna kadar gidiyoruz.”


-Deborah Moggach-


 


“Bu roman, romanların yaratılma amacını büyük bir başarıyla yerine getiriyor; en dayanılmaz üzüntüleri öyle bir güldürü neşesiyle bir araya topluyor ki bizi neredeyse hayatın trajik oluşuna sevindiriyor.”


-Howard Jacobson-


 


“Karoo büyük bir romanın tüm bileşenlerine sahip. Olay örgüsü bir Yunan trajedisi kadar dokunaklı. Sürprizleriyle ise en büyük polisiye hayranlarını tatmin edecek türden. Karakterler sayfalarda karşımıza çıktıkları andan itibaren ete kemiğe bürünüyorlar. Olağanüstü.”


-Literary Review-


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 512

Ebat : 13,5 x 21

ISBN: 9786052993316


Yorumlar (1)

GUZEL BIR KOMEDI VE TRAJEDI ROMANI

TEKAMUDE SON NOKTA INSANIN KENDINI ALAYA ALABILLMESIDIR.KITABIN KAHRAMANI KENDINI VE DUNYYI ALAYA ALIRKEN ZEKİ TESPİTLERIYLE INSAANLIGA BIZ BUYUZ DIYOR. GUZEL BIR KOMEDI VE TRAJEDI HIKAYESI. SAYGILARIMA