Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Elinizdeki bu çalışma; Müslüman müelliflerce İslam dünyasının en sapkın kitlesi olarak görülen Karmatîlerin en azgın liderinin yani Ebû Tâhir Süleyman el-Cennâbî el-Karmatî'nin siyasi faaliyetlerini konu edinmektedir.     

Kaynakların verilerine göre; Ebû Tâhir, hacı kafilelerine yaptığı baskınların ötesinde hac zamanı Mekke şehrine baskın yapıp birçok hacıyı öldürdükten sonra Hacerülesved’i yerinden söküp başkentleri el-Ahsa'ya götürmesi gibi nedenlerden dolayı kâfir, zındık, mülhit gibi sıfatlarla nitelendirilip adının geçtiği her bir olayda birçok müellif tarafından lanetlenmiş ve aynı zamanda İslam’ı yok etmekle itham edilmiş bir şahsiyettir.

Peki ama Ebû Tâhir gerçekten bu sıfatları ve laneti hak eden biri miydi? Farklı bir yaklaşımla faaliyetlerini değerlendirmeye tabi tuttuğumuz bu çalışmada, Ebû Tâhir’in bu ithamların muhatabı olup olmadığını ortaya koymaya çalıştık.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız