47,2 TL
Standart Teslimat : 27 Mayıs - 30 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Karanlıkta Dans Kitap Açıklaması

 

Knausgaard Çılgınlığı Sürüyor: “Karanlıkta Dans” 


"Her gece saat artık geç oldu, okumayı bırakmalı ve uyumalıyım dedim kendime. Ama her defasında yalnızca bir saat bir saat daha diyerek okumaya devam ederken buldum kendimi. Kahraman ister soğanları kızartsın, ister küvette içki alemine isterse de kötülük üzerine düşüncelere dalsın fark etmiyor. Bağımlılık yapıyor, okumayı bırakamıyorsunuz."


-The Wall Street Journal-


 


Kavgam:


"Selfie çağının başyapıtı.”


-Guardian-


 


Knausgaard günlerini, anlarını anlatıyor, siz sanki kendi hayatınızı yaşıyor gibi hissediyorsunuz. Mutfakta, yatak odasında, sokakta, okulda, işte, gündüz ve gece, her yerde Karl Ove size kendi hikayenizi anlatıyor.


 


Kendi hikayenizi okudukça evinizde hissediyorsunuz, Karl adeta eviniz oluyor, ondan hiç ama hiç ayrılmak istemiyorsunuz.


 


"Var olduğunu bilmediğinde sen kim oluyorsun? Var olduğunu hatırlamadığın zaman sen kim olmuştun?”


-Knausgaard-


 


"Soluk soluğa…. Kimse gündelik hayatı Knausgaard kadar muhteşem anlatamamıştı.”


-The Times-


 


"Zindelik veriyor, çıldırtıyor, inanılmaz bir merak uyandırıyor."


 -Robert Collins, The Sunday Times-


 


“Karanlıkta Dans hem melankolik hem de komik bir roman. Knausgaard’ın en saf hali.”


-Dwight Garner-


 


“Jack Kerouac’dan bu yana yapılamayanı Knausgaard Karanlıkta Dans ile başarıyor: dehşetin ve unutuşun zirvelerini muhteşem bir şekilde resmediyor.”


-John Freeman-


 


“Dahiyane bir yapıt.”


-Ben Lerner-


 


“Yaşayan bir kahraman.”


-Jonathan Lethem-


 


“Knausgaard kendini zorlayarak daha önce yapılmamış bir şey yaptı ve otobiyografik romanın ses duvarını aştı.”


-Jeffrey Eugenides-


 


“Çağdaş bir Norveçli yazarın kendi hayat hikâyesini anlattığı altı ciltlik edebi bir deneyim, kulağa sıkıcı gelebilir. Ancak Knausgaard'ın edebi deneyimi hem acımasızca dürüst, hem de sıkıcı olmaktan çok uzak. Bana güvenin, tüm ciltlerin İngilizceye çevrilmesini beklediğinize değecek."


-Jo Nesbo-


 


"Knausgaard son yıllarda ortaya çıkan en dikkat çekici yazarlardan birisi. Global bir süperstar olma yolunda hızla ilerliyor.”


 -The Economist-


 


“Onu okumak kendinden geçmekten farksız; bünyeyi hızlandıran bir halüsinasyon değil de, tersine daha da yavaşlatan bir halüsinasyon gibi… Knausgaard hiç şüphesiz ki bir dahi.”


-Toronto Star-


 


"Knausgaard’ın eseri, hayatımın en unutulmaz okuma deneyimlerimin arasına girdi. Şahsen böyle bir şeyle karşılaşmadım. Karl Ove gözlerimi açtı. Kitaplarının bitmesini ve ondan ayrılmayı istemedim.”


-Nina MacLaughlin, L.A. Review of Books-


 


“Knausgaard’ın dünya edebiyatının şu anki yıldızı olduğuna hiç şüphe yok.”


-Outlook India-


 


"Neden altı ciltlik, 3600 sayfalık Norveççe bir roman yazan bir adam hakkındaki altı ciltlik, 3600 sayfalık Norveççe bir romanı okuyasınız ki? Kısa cevabı, bunun olağanüstü iyi olduğu ve kendinizi durduramadığınız, durdurmak da istemediğiniz olabilir... Karşı koyulamayacak kadar güzel."


-Leland de la Durantaye, The New York Times Book Review-


 


“Kavgam insanın bakış açısını değiştiren bir kitap. İncil gibi.”


-Heather Mallick, The Toronto Star-


(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.11.2018

Yalnızlığın Nordik hali

Karanlıkta Dans sıradan yalnızlığın, gençliğin o umut dolu duyargaları ile çarpıştığı, hem ironik, hem hüzünlü hem de alaycı bir otobiyografi. Kahramanımız henüz on sekiz yaşında, kendini bulma ve yazarlık hevesiyle  dünyanın sonuna benzettiği kuzey fiyordlardaki bir köye gidiyor, umdukları, buldukları, kazanımları, kaybettikleri, oldukça şeffaf bir gündelik yaşam çerçevesinden hayal gücünüze sunuluyor. Onu sayfalarda izlerken sık sık yorumlama ve eleştirme güdüsüne kapıldım, ancak bir kaç satır sonra bir baktım ki yazar kendini, daha o yetişkin bile sayılamayacağı anlarda defalarca eleştirmekte, yılgınlığın dibine kulaç atıp tekrar yüzeye çıkmakta ve on sekiz yaşı ile suya tekrar tekrar çivileme atlamaktadır.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.