Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Yazmak her hayalin eşlikçisi ama çok az sayıda eylemin nesnesi olarak ilgi odağında çetrefil bir sorundur.

Eli kalem tutan herkes yazmaya eğilimi olduğu inancı ile yaşar. Bir kısmı yazmak için asude günlerin gelmesini bekler, bir kısmı esin perisi ile cebelleşmeyi!.. Başka bir kısmı için ise henüz hazır olmadığı bir eylemdir yazmak; deneyim kazanacak, ‘dünyevi’ işleri yoluna koyacak sonra ilahi bir içe doğuş sonucunda başlayacaktır. Sonuçta hiçbirisi yazmaz. Bu nedenle yazı yazmak; ertelenmiş bir hayal, kısır bir başlayamama halidir.

Oysa yazmak yaratıcı bir eylemdir. İnsan türünde varolan, varoluşa katkıda bulunan bir insan eylemidir.

İnsanın kendisine doğru yapacağı her yolculuk onu yaratıcı özü ile mutlak buluşturur. Yaratıcılığı ile karşılaştığı anda aradığı esin bulutunun uzakta olmadığını duyumsar.

Bundan sonrası çaba sarf etmek, ter dökmektir.

Bu kitap sizi keşif yolculuğunuzda yalnız bırakmıyor. Dökeceğiniz terin boşa gitmeyeceğini söylüyor.Var mısınız?Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: UM:AG Araştımacı Gazetecilik Vakfı

 

Puanlamalar

%50
%0
%0
%50
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.05.2014

Aradığımı Bulamadım

Başlığa bakınca içeriğini tahmin edip aldım. Fakat kitabın geneli başlıkla alakalı olmayan ya da zorlama bir alaka kurulabilen laf kalabalığı ile dolu. İlk bölümlerde zaten bilinen şeyleri yazar kendi kaleminden yazmışÿ; sonraki bölümlerin çoğunda edebiyat ve dünya üzerine yazarın kişisel fikirleri ve yorumları diyebileceğimiz yazılarla dolu.
Dikkat çeken bir nokta ise zaten kendine ait bir sözü başka kaynaklardan alıntılama yaparak kullanmış sık sık.
Fikrimce başlığa uygun olarak yazarın söylediği şeyler birkaç sayfadan ibaret. Karakter bağlamında birkaç güzel öykücük örneği vermiş olması tek olumlu tarafı diyebilirim. Keşke bütün kitabı bu format üzerine tasarlasaydı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.