3/5 - 4 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 256

Dil : Türkçe

"Bütün zamanların en mükemmel polisiye roman incelemesi olan Hoş Cinayetin yazarı Ernest Mandel, kadınların en başarılı olduğu edebi türün polisiye roman olduğunu söyler.Esra Türk ... Tamamını gör
10,5 TL
17,5 TL %40
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Bütün zamanların en mükemmel polisiye roman incelemesi olan Hoş Cinayetin yazarı Ernest Mandel, kadınların en başarılı olduğu edebi türün polisiye roman olduğunu söyler.

Esra Türkekul'un Kapalıçarşı Cinayeti bu savı kanıtlayan bir örnek... Yazarımızın dedektifi de bir kadın. On dört yıl süren bir evlilikten sonra boşanmış; üstelik bir de babası ölünce kendini yeme içmeye vermiş ve 80 kiloyu geçmiş, ancak ilaçlarla dengesini sürdürebilen, çok sık çişi gelen, 'karanın da karası' bir kadın.

Ama mizah duygusunu yine de yitirmemiş; hem kendisiyle hem çevresindekilerle tatlı tatlı dalgasını geçebiliyor.

Berna üstelik işsiz, 'yağmazsa damlar' diye ya çevirmenlik ya da turist rehberliği yapıyor. Yine bir gün rehberlik yaparken müşterisi, Kapalıçarşı'da ölü bulununca serüven başlıyor.

Esra Türkekul'un romanı; üzerine Dante sosu dökülmüş Floransa-Venedik-İstanbul turistik rehberi olan Dan Brown'ın Cehennem'inden sonra, bana çok sıcak bir havada rahmetli anacığımın yaptığına benzer soğuk bir ev limonatası içmişim etkisi yaptı.

Polisiye roman hem kaçış zevki hem de daha önemlisi keyif vermelidir. Kapalıçarşı Cinayeti'nden büyük keyif alacaksınız...
-Erol Üyepazarcı-
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Esen Kitap

 

Puanlamalar

%0
%50
%50
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Sürükleyici

Daha önce yazarı hiç bilmiyordum ve kitabı konusu ilgimi çektiği için almıştım. Açıkçası etkilendim. sürükleyici bir kitap. dili de çok akıcı. Tavsiye ederim okuyun.