3/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 160

Dil : Türkçe

Evsiz ve işsiz olan çizgi roman yazarı Nicolas Wild, 2005'te nihayet kendine uygun bir iş bulur. Ama bu iş biraz uzaktadır. Savaştan henüz çıkmış Afganistan'ın başkenti Kâbil'de. İşte böylece, & ... Tamamını gör
13,89 TL
23,15 TL %40
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Evsiz ve işsiz olan çizgi roman yazarı Nicolas Wild, 2005'te nihayet kendine uygun bir iş bulur. Ama bu iş biraz uzaktadır.

Savaştan henüz çıkmış Afganistan'ın başkenti Kâbil'de. İşte böylece, ülkenin anayasasının bir çizgi roman uyarlamasını hazırlamak üzere oraya gider. İki yıl kalarak ülkenin yeniden inşasına tanıklık eder. Bu kitap, Afganistan dönüşü yayımladığı üçlemenin ilk cildidir. Gündemden hiç düşmeyen ülke Afganistan'a ironik, merak uyandıran ve sağduyulu bir yaklaşım.

"Mükemmel bir çizgi roman. Eğlenceli ve hayat dolu."
-France Inter-

"Misafirperver ama fakir bir halk, sokaklarda yaşayan çocuklar, askeri baskı, ülkeyi mahvetmiş bir savaşın izleri, propaganda ve yeniden inşa için gelen yabancılar... Bunca konuyu Kabil Disko kadar güzel işleyen çizgi romanlar bulmak çok zor."
-Journal Sud Ouest-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Esen Kitap

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kabil'de dans, Paris'te ölüm

Ece Karaağaç

Gittikçe tırmanan ve küreselleşen terör olaylarına şahit oldukça düşünmeden edemiyor insan: Kabil Disko bugün yazılsaydı başka bir kitap mı olurdu?
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%0
%0
%100
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!