4,5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
28,0 TL
40,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 07 - 11 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Hesaplaşma Kitap Açıklaması


Zapata'nın arabasının Froidevaux sokağından çıktığını görmüştü. Bir Jaguar'dı bu. Eski haydutun, hiç değilse bu konudaki beğenisinde bir değişiklik olmamıştı.

Proletarya Öncüsü'nü kurduklarında, yirmili yaşlarda üniversite öğrencisi beş delikanlıydılar. Silahlı mücadeleyi bırakıp örgütü fesih kararı almalarının üzerinden yirmi yıl geçmiş, bu süreçte içlerinden üçü, bir zamanlar yıkmak istedikleri düzene katılarak ün ve para sahibi olmuştu. Elie Silberberg, hayatta kalabilmiş dört kişi arasındaki "başarılı" olamayan tek kişiydi. Örgütü, grubun beşinci üyesi, "Neçayev" kod adını kullanan Daniel Laurençon'u yirmi yıl önce ölüme mahkûm etmişti.

Bir sabah, Elie Silberberg'in telefonu çalar. Eski silah arkadaşı Zapata'dır arayan, "Neçayev'le ilgili…" der. Nazi işgaline direniş yıllarından '68 olaylarına ve dar kadro örgütlerinin silahlı mücadele eylemelerine uzanan; bu örgütlerin yöneticiliğinden medya patronluğuna kadar savrulan üç kuşak Batı Avrupa solcularının ve onların oğullarının, kızlarının hikâyesini anlatır Jorge Semprum. Soluk soluğa okunacak bu hikâyenin bir kara ayrıntısı vardır: Aniden başlayan cinayetler ve suikastlar zincirinin hedefi olan kariyer sahibi eski solculardan hesap sormaya mı gelmiştir biri?
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ayrıntı Yayınları

 

Puanlamalar
%50
%50
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

16.02.2009

..

Semprun´un okuduğum ikinci kitabıydı.Kaçınılmaz olarak aklıma Cengiz Çandar´lar,Oral Çalışlar´lar,Altan ailesi vs. geldi.Kişisel hayalkırıklıkları,uygulamadaki çarpıklıklar vs. yüzünden tüm ideolojisini ve geçmişini silmeye çalışan,eskiden inandığı her şeye küfrederek,sövdüğü her şeyi göklere çıkartatak kendini rahatlatmaya çalışan ve bunu yaparak eskiden sövdüğü düzene yaranmayı başaran bu evrensel dönek tipinin bir temsilcisi Jorge Semprun.
Kitapta terörizme bulaşmış sola lanetler okunması bahanesiyle nerdeyse tüm devrimci harekete çamur atmaya,ABD,İsrail ve Batı Avrupa´yı kutsamaya girişiliyor.Ve bunlar kitaba kırmızı nokta konmayı hakedecek bir erotizmle harmanlanarak yapılıyor.Edebi yön oldukça zayıf,son başarısız.
Bir döneğin içinde bulunduğu psikolojiyi anlamamı sağlaması dışında tamamen zaman kaybı diyebileceğim bir kitaptı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.